جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۷

رئیس اداره مدیریت بحران و مخاطرات جهاد کشاورزی همدان:

سیل به کشاورزی همدان بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان ضرر زد

رئیس اداره مدیریت بحران و مخاطرات  جهاد کشاورزی همدان:

همدان- رئیس اداره مدیریت بحران و مخاطرات، جهاد کشاورزی استان همدان گفت: با بررسی و پیش‌بینی کارشناسان کشاورزی همدان مشخص شد که سیل امسال ۸۳۴ میلیاردتومان به کشاورزی همدان خسارت وارد کرده است.

 به گزارش خبرنگار قدس آنلاین،   احد ظفری اظهار کرد: سایتی برای اعلام مقدار خسارت سیل  توسط کشاورزان طراحی و اجرایی شده  که از هفته آینده آماده ثبت خسارت اعلام شده توسط کشاورزان است.

 وی افزود: فرم‌های در سایت وجود دارد که فعالان حوزه کشاورزی همدان می‌توانند نوع و مقدار خسارت وارده شده به تولید کشاورزی خود را اعلام کنند بعد از اعلام خسارت کارشناسان جهاد کشاورزی خسارت خوداظهاری کشاورز را بررسی  و ثبت خواهند کرد در برخی حوزه وضعیت مشخص است و حتی مشخص است که کدام شهرستان استان همدان درگیر سیل بوده است.

وی نام سامانه ثبت خسارت را سجاد عنوان و اظهار کرد: تاکنون مقدار خسارت تعیین شده ۷ هزار و ۲۰۰ هکتار باغی و ۵۱ هزار هکتار هم زراعت در استان همدان بوده است.

رئیس اداره مدیریت بحران و مخاطرات جهاد کشاورزی استان همدان گفت:  جبران خسارت‌های ناشی از سیل کمک بلاعوض و تسهیلات است که برای هر بخش هم کم بلاعوض مشخصی تعیین شده است که حداقل کمک بلاعوض ۲ میلیون و حداکثر آن  ۳۰ میلیون تومان است

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.