شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین عنوان کرد

نظارت مستمر دامپزشکی قزوین بر بهداشت و سلامت شیر خام

دامپزشکی

قزوین_ رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین از نظارت و پایش مستمر بهداشت شیر خام تولیدی در دامداری‌های این شهرستان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان قزوین، دکتر مهدی جلوخانی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین با بیان اینکه نظارت بر بهداشت فرآورده‌های خام دامی از وظایف حاکمیتی سازمان دامپزشکی کشور است، گفت: در این راستا، اداره دامپزشکی شهرستان قزوین بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی ، به صورت ماهیانه اقدام به نمونه‌گیری شیر خام تعدادی از دامداری‌ها، مراکز جمع‌آوری شیر خام و کارخانجات تولید فرآورده‌های لبنی شهرستان و ارسال نمونه‌ها به آزمایشگاه می‌نماید.

 وی در ادامه افزود: این نمونه‌ها به منظور تشخیص بار میکروبی و نیز تشخیص تقلبات احتمالی ناشی از مواد افزودنی غیر مجاز به شیر مورد آزمایش قرار می‌گیرند که در صورت وجود اشکال، برخوردها و اقدامات قانونی لازم صورت می گیرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه کلیه مراکز جمع‌آوری شیر خام و کارخانجات فرآورده‌های لبنی دارای مسئول فنی بهداشتی برای کنترل و نظارت روزانه بر فعالیت آن مراکز می‌باشند، گفت: از ابتدای سال گذشته و در راستای آشنایی دامداران و عوامل اجرایی این مراکز با موازین بهداشتی، کارشناسان اداره دامپزشکی این شهرستان اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی برای این عزیزان نموده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.