یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳

رئیس شورای مشورت زنان مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی عنوان کرد

حضور معنادار بانوان آق‌قلایی در برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در مشهد

رئیس شورای مشورت زنان مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی

رئیس شورای مشورت زنان مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی گفت: هدف ما این است که زنان یاد بگیرند با هر شرایطی به زندگی ادامه دهند. بانوان ما باید ادامه دهند. دیدگاه ما در مجمع سلامت این است که قلب تپنده خانواده، زنان هستند.

به گزارش قدس آنلاین، آرزو حیدریان  با اشاره به اینکه «پک‌های سلامت برای مردم سیل‌زده ادامه دارد» اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌ای بین ما و شورای زنان آق‌قلا امضا شد. مسئولیت ما در حوزه سلامت جسمی و روانی و اقتصاد این خانواده‌هاست. این موضوعات از بسیاری از مسائل، مشکلات اجتماعی و ... جلوگیری می‌کند. تصمیم گرفتیم که بستر مناسبی برای این عزیزان فراهم و از آنان دعوت کنیم.  
وی ادامه داد: هدف ما این است که با کمک خیرین و مردم در ماه مبارک رمضان دستاوردی در انتهای ششمین جشنواره زنان، اشتغال، سلامت با محوریت بانوان آق‌قلا داشته باشیم. در پارک مینیاتوری این نمایشگاه را راه انداختیم تا مردم با خرید خود، مستقیماً کمک کنند تا در نهایت ما بتوانیم کارگاه‌های اشتغال‌زایی این عزیزان را مرمت کنیم.  
حیدریان عنوان کرد: به نظر من حوزه سلامت از اشتغال جدا نیست. اگر شما درآمد نداشته باشید، بیماری‌ها در شما تشدید خواهد شد. اگر من به عنوان مادر خانواده روان سلامتی نداشته باشم، بچه سالمی نخواهم داشت. اگر همراه بیماری کار داشته باشم، بیماری در من درمان نخواهد شد. بسیاری از بیماری‌ها حاصل از استرس‌ها و تنش‌های ماست. زمانی که یک بحران پیش ‌می‌آید، اولین مسئله سلامت روان مردم آن منطقه است. باید هرچه سریع‌تر به حالت عادی خود برگردند تا پذیرای کمک‌های ما باشند.  
رئیس شورای مشورت زنان مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی افزود: بعد از بازدید ما از منطقه آق‌قلا به دنبال آن بودیم که این افراد به زندگی عادی خود برگردند. زندگی یک مثلث دارد. اضلاع این مثلث شامل مسکن، اشتغال، سلامت است. این اضلاع از هم جدا نیستند. باید تمام اضلاع این مثلث را داشته باشیم تا کاری که انجام می‌دهیم، موثر باشد.  
حیدریان بیان کرد: هنرمندان آق‌قلا  در مهمان‌سرا مجمع خیرین سلامت استان سکونت دارند. هدف ما این است که زنان یاد بگیرند با هر شرایطی به زندگی ادامه دهند. بانوان ما باید ادامه دهند. دیدگاه ما در مجمع سلامت این است که قلب تپنده خانواده، زنان هستند. اگر یک بانو بعد از بحران، شرایط روحی و روانی خود را نتواند برگرداند، بعد از آن خانواده ناکارآمدی خواهد داشت. خوشحالیم بانوان آق‌قلا به اینجا آمده‌اند و سخت به مسیر خود ادامه می‌دهند.
وی اشاره کرد: پک‌های غذایی و بهداشتی برای شهرستان بردسکن و کلات که اخیرا دچار سیل شده‌اند، فرستاده شده است. ما وظیفه خود را در قبال هم‌استانی‌های خود انجام می‌دهیم. پارک مینایتوری کمی برای مردم ناشناخته است. در این پارک ماکت آثار و بناهای تاریخی وجود دارد. از دانش‌آموزان درخواست کردیم که به بازدید بیایند و با فرهنگ این منطقه آشنا شوند. این دانش‌آموزان اطلاعات خود را به خانواده‌شان ارسال می‌کنند.  
رئیس شورای مشورت زنان مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مسئله امروز جامعه ما بی‌تفاوتی است. رسانه‌ها باید این بی‌تفاوتی و خودخواهی‌ را از نسل جوان دور کنند. ما باید نسبت به هم حساس باشیم. و در این زمینه هر خبرنگار یک خیر است.
وی تاکید کرد: لباس‌هایی که توسط این هنرمندان دوخته و پرداخته می‌شود از بسیاری از لباس‌های موجود بازار بهتر و اصیل‌تر است. در این نمایشگاه هرشب افطاری ساده به اعضای تحت حمایت شورا و گروه‌های انجمنی داده‌ می‌شود.
منبع: ایسنا
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.