جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۶

خطیب نماز جمعه تهران:

بیانات رهبر انقلاب درباره مقاومت، سخن و راه امام خمینی(ره) است

امامي كاشاني

خطیب جمعه نماز جمعه تهران گفت: مقاومت، سخن امام خمینی‌(ره) از روز اول بود و این خط و راه امام(ره) است و بیانات رهبر معظم انقلاب در ۱۴ خرداد همان راه امام(ره) است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از فارس، آیت‌الله محمد امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران امروز ۱۷ خرداد در خطبه‌های نماز جمعه خود در دانشگاه تهران گفت: ماه مبارک رمضان گذشت و ریاضت و جهادی در عبادت و مناجات و راز و نیاز خدا بود.

وی ادامه داد: خیلی‌ها می پرسند که چه کنیم که این سرمایه برای ما بماند و رشد کند و میوه بدهد؟ بدانیم اعمال ما را علاوه بر اینکه خدا می‌داند و می‌بیند و ملائکه ای که  می‌نویسند؛ یک نفر دیگر هم می بیند و مواظب است و اگر خیر باشد دعا می کند و اگر شر باشد متأثر می‌شود و آن حجت خدا حضرت حجت بن حسن العسکری(عج) است.

امام جمعه موقت تهران ضمن بیان احادیثی در باب نظارت حضرت حجت بن حسن العسکری(عج) بر اعمال مومنین اظهار داشت: ما در ماه مبارک رمضان قرآن ها خواندیم و صله‌رحم ها کردیم سحرها بیدار شدیم، دعاها و مناجات هایی داشتیم، روزه گرفتیم و خیلی کارهای مهمی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه شب‌های جمعه اعمال بر امام زمان(عج) عرضه می‌شود، خاطرنشان کرد: در ماه مبارک اگر کسی به وظیفه اش عمل کند خیلی برکات برای او است وقتی می تواند این برکات را حفظ کند که ببیند شخص امام عصر(عج) ناظر است و می‌بینند. 

آیت الله امامی کاشانی در ادامه خاطر نشان کرد: حقیقت این است که روز عید فطر یک سمبل، تابلو و نمادی برای تمام سال است که ما سفره های دیگران را هم بنگریم و سعی کنیم سفره‌ها با هم خیلی اختلاف نداشته باشد.

وی با تشکر از حضور مردم کشورمان و مستضعفان جهان در راهپیمایی روز قدس تصریح کرد: می دانید و می دانیم که تمام این قدم ها و حرکت ها مورد عنایت خاص امام عصر(عج) است.

خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت:  برای شهدایی که در سال ۴۲ مخصوصاً شهدای که در ورامین کفن پوشیدن و سایرین که به شهادت رسیدند و همچنین برای امام جمعه شهید  و محترم کازرون حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج شیخ محمد خرسند علو مقام و برای خانواده هایشان صبر و اجر از پیشگاه خداوند مسئلت دارم.

وی با اشاره به سخنانی که رهبر معظم انقلاب در مرقد امام(ره) گفت: محور سخن مقاومت بود. در بحث مقاومت آیات مختلفی در قرآن کریم است که یکی در سوره محمد و آیات 34 و 35 است که خداوند میفرماید« إِنَّ الَّذِینَ کَفَرُوا وَصَدُّوا عَنْ سَبِیلِ اللَّهِ ثُمَّ مَاتُوا وَهُمْ کُفَّارٌ فَلَنْ یَغْفِرَ اللَّهُ لَهُمْ فَلَا تَهِنُوا وَتَدْعُوا إِلَی السَّلْمِ وَأَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ وَاللَّهُ مَعَکُمْ وَلَنْ یَتِرَکُمْ أَعْمَالَکُمْ».

آیت الله امامی کاشانی اضافه کرد: معنی این آیات یعنی آنان که کفر ورزیدند و با حق دشمنی کردند و راه شیطان را رفتند و با حق پرشتان جنگیدند همه مردند. جز نام زشت و ننگینشان در تاریخ چیز دیگر نیست. حالا که چنین است فَلَا تَهِنُوا خطاب به امت اسلام امده است نترسید. و نباشد که شما با این بیگانگان و دشمن بخواهید آشتی کنید. نترسید و راه آشتی با این ستمگران طی نکنید.

وی اضافه کرد: شما ملت اسلام ! نترسید و سستی نکنید و دعوت به سلم و صلح نکنید و با آنها هم صحبت نباشید. راه آشتی را با آنها باز نکنید شما بالا  و بزرگ هستید شخصیت بالایی دارید خدا با شماست.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: برای مسئله مقاومت و مقابله که رهبرمان در مرقد امام راحل داشتند می خواهم عرض کنم که این سخن، سخنی است که امام خمینی (ره) از روز اول گفتند. این خط امام است و راه امام است این بیانات رهبر عزیز راه ماست.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.