سه‌شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰

گیلان از استان های پرمصرف خون است

انتقال خون

گیلان- مدیرکل انتقال خون استان گیلان گفت: گیلان جزء ۳ استان سالمند و از استان های پرمصرف خون است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی انتقال خون استان گیلان ،احمد مرادی ، با بیان اینکه فلسفه وجودی انتقال خون با اهدا  کنندگان است افزود: استان گیلان جزء ۳ استان سالمند و از استان های پرمصرف خون است.

وی با بیان اینکه در استان ۴ سانتر فعال جراحی قلب داریم افزود: یک جراحی قلب به ۴ واحد خون نیاز دارد و انجام این پروسه ممکن نیست مگر با  کمک اهدا کنندگان.

مدیرکل انتقال خون استان گیلان با بیان اینکه۶ نفر از مدافعان حرم گیلان از اهداکنندگان خون استان بودند ادامه داد: این امر نشان می دهد که مشکلات بیماران برای مردم همیشه در صحنه گیلان از قابل اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه گیلان ۷درصد جمعیت تالاسمی را دارد افزود: مجهزترین سامانه اهدا خون در مرکز استان راه اندازی شد تا به اهدا کنندگان نزدیکتر شویم.

مرادی در ادامه از دریافت اتوبوس رایگان از منطقه آزاد خوزستان به گیلان خبر داد و گفت: ۸۲هزار واحد تحت پوشش اهدا کننده خون هستند.

مدیرکل انتقال خون استان گیلان  درخصوص پالایشگاه خون خاطرنشان کرد : زمین جهت احداث پالایشگاه خریداری شده است و درحال پیگیری است.

مرادی با بیان اینکه بیماری فاویسم یکی از دغدغه های استان گیلان است افزود: پتانسیل استان گیلان بالاست و اگر مردم به عنوان بسیج همگانی به اهداء خون کمک کنند مشکلات این استان حل خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ۷ پایگاه انتقال خون در شهرستان رشت وجود دارد.

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.