جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی

رهبر انقلاب در دیدار با نخست وزیر ژاپن درس دیپلماسی انقلابی و اقتدار دادند

 حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: درس رهبر انقلاب در دیدار با نخست وزیر ژاپن برای مسؤولان نظام جمهوری اسلامی، درس دیپلماسی انقلابی، اقتدار، عزت‌آفرینی و سازش‌ناپذیری با ظلم و ظالم دشمن بود.

به گزارش قدس آنلاین ، حمیدرضا ترقی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد گفت: خرداد ماه در تاریخ انقلاب مبدأ و منشأ و تداوم انقلاب است، قیام امام از 15 خرداد آغاز شد و رهبر انقلاب در همین ماه پس از امام(ره) ولایت را به‌دوش گرفتند و آن را تداوم بخشیدند. 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: اقتدار، صلابت و ایستادگی انقلاب را در دیدار دو روز پیش رهبری با نخست وزیر ژاپن مشاهده کردید و ملت و امت اسلامی باید بر این عزت و اقتدار که بینی آمریکا را به‌خاک مالید و حامیان آن را تحقیر کرد، به خود ببالند و بر این نعمت عظمای ولایت شکرگزار باشد.

وی افزود: درس رهبری برای مسؤولان نظام جمهوری اسلامی، درس دیپلماسی انقلابی، اقتدار، عزت‌آفرینی و سازش‌ناپذیری با ظلم و ظالم دشمن بود. 

ترقی ادامه داد: اگر دولت مردان ما به همین موضع و فرمان رهبری در سیاست خارجی عمل می‌کردند این همه مشکلات اقتصادی و فشارهای سیاسی و روانی را تحمل نمی‌کردیم.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بیان کرد: اگر دولت مردان ما زودتر از غرب و بیگانه دل بریده بودند و به‌وعده‌های پوشالی آن‌ها دل نبسته بودند، امروز بر فرصت‌های از دست رفته افسوس نمی‌خوردیم.

وی متذکر شد: 56 سال پیش حضرت امام(ره) سه هیأت مذهبی و سیاسی و جوانان تهران را جمع کردند تا ائتلاف تشکیل دهند و کارهای قیام 15 خرداد سال 43 را به انجام برسانند، این هیأت جمعیت موتلفه اسلامی نام گرفت و توانست کارهای بسیاری در شروع مبارزات از پخش اعلامیه تا بستن بازار و فراهم کردن زمینه سخنرانی‌های امام را انجام دهد. 

ترقی تصریح کرد: شهید بهشتی و شهید باهنر در تشکیل مرامنامه نظر داده‌اند و بر فعالیت‌های این تشکل نظارت کردند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: هدف این تشکل که توسط بزرگان شکل گرفت، تحقق جامعه نمونه اسلامی بود و پس از بازداشت امام نقش این تشکل برای آزادی ایشان بسیار موثر بود.

وی با بیان اینکه شهدا ما را نسبت به خائنین آگاه کردند، خاطرنشان کرد: درس‌های شهدا برای ما قابل تأمل است، آمریکا دشمن است و اگر خواسته او را انجام دهیم او باز هم خواسته دیگری دارد.

ترقی ایجاد جامعه نمونه اسلامی را یکی از مهم‌ترین اهداف انقلاب دانست و افزود: این هدفی است که رهبری آن را در گام دوم انقلاب مورد تاکید قرار دادند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بیان کرد: امروز یکی‌دیگر از اعضای حزب ما، حجت‌الاسلام خرسند، امام جمعه کازرون به شهادت رسیده است  و باز هم همان آرمان برای پی‌ریزی جامعه اسلامی مورد توجه ما است.

وی عنوان کرد: سوال این است که چرا بعد از 40 سال هنوز نتوانستیم در فرآیند انقلاب، دولت و جامعه اسلامی ایجاد کنیم؟ چرا رهبری در گام دوم دولت و جامعه‌سازی اسلامی را به نسل جدید واگذار کرده‌اند؟ چرا نتوانستیم یک شهر اسلامی ایجاد کنیم که به‌مردم ویژگی‌های آن نشان دهیم؟ 

ترقی گفت: ویژگی‌های آرمان شهر رضوی را در مشهد تدوین کردیم اما افسوس که هنوز نمونه بارزی از آن وجود ندارد، راه‌حل آن این است که باید انتخاب خود را با معیار امام و رهبری یکی کنیم.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه معیار ما با معیار امام و رهبری یکسان نیست، اظهار کرد:  برخلاف نظر رهبری ما نیروی لیبرال و غیرانقلابی انتخاب می‌کنیم، ما مدیران غیرجهادی و ضعیف الایمان را انتخاب می‌کنیم.

وی افزود: رهبری می‌فرمایند به ظرفیت داخلی اعتنا کنید، اما ما این کار را نکردیم، چرا باید منتخبین ما از قافله سالار نظام و حکومت، این قدر عقب باشند؟ آیا برخورد رهبر با نخست وزیر ژاپن برای ما اقتدار آفرید یا قهوه خوردن با سیاست‌مداران بیگانه؟

ترقی با بیان اینکه رهبری راهبردهای چندگانه‌ای به ما داده‌اند ، بیان کرد: راهبرد یک تحلیل درست از کشور و تحلیل منطبق بر واقعیات است، چرا که بعضی‌ها آنچنان سیاه‌نمایی می‌کنند که انقلاب انگار هیچ کاری برای این کشور نکرده است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود: بعضی آنچنان تلاش دشمن را مهم جلوه می‌دهند که انگار آینده‌ای برای انقلاب نیست.

وی عنوان کرد: هم ایثارگران دوران انقلاب زحمات بی‌نظیری را برای کشور انجام دادند و هم آینده انقلاب به برکت خون شهیدان و اخلاص امام و رهبری و همه عزیزانی که زحمت و رنج کشیدند، درخشان است.

ترقی متذکر شد: انقلابی که متکی به‌وعده‌های الهی است، آینده آن پیوستن به انقلاب حضرت مهدی(عج) خواهد بود.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: دومین راهبرد رهبری برای حرکت در گام دوم قرار دادند، حرکت با نیروهای جوان برای اداره کشور است، در زمانی که حکومت ستمشاهی بود، برای مقابله با کاپیتولاسیون که باعث می‌شد خارجی‌ها هر غلطی در کشور بکنند، در آن زمان ما راهی جز اعدام خائنین با حکم مراجع نداشتیم.

وی عنوان کرد: امروز باید همه کارها در قالب قانون انجام شود، چرا در سال 88 ما با فتنه مقابله کردیم چون قانون گریز بودند، باید برای هر کاری از راه قانون وارد شد.

ترقی اظهار کرد: رهبری می‌فرمایند همیشه با رعایت قانون، آتش به اختیار باشید و با رعایت قانون در جهت اصلاح جامعه گام بردارید.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی هدف‌دار بودن حرکت آن هم به‌سوی تمدن نوین اسلامی را سومین راهبرد دانست و گفت: اگر همه تحرکات جامعه به‌سمت هدف اصلی یعنی جامعه اسلامی تنظیم شود، نوع حرکت، برنامه، روش و کنش جامعه متفاوت است.

وی افزود: اما در مقابل حرکت نامشخصی که معلوم نباشد برای چه انجام شده، کار به‌جایی نمی‌برد.

ترقی متذکر شد: باید مشخص باشد که هدف مجلس، جامعه‌سازی است، اگر هدف دولت جامعه‌سازی باشد یک سیاست‌مدار نمی‌گفت بهشت و جهنم مردم به ما ربطی ندارد، وقتی قرآن دین و اسلام وجود دارد، نباید این حرف گفته شود چرا که در قانون اساسی شما قسم می‌خوردید.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: چطور همه وزارت بهداشت برای بیماری بسیج می‌شود اما همین دولتی که در برابر جسم مردم مسؤول است، برای روان مردم مسؤول نیست؟ اگر میکروب فرهنگی وارد جامعه شد این برای جامعه ضرر ندارد؟ قطعا این حرف منطبق با اسلام نیست، دولت باید هدفش جامعه‌سازی باشد.

وی بیان کرد: راهبرد چهارم امیدواری به نظام و آینده جمهوری اسلامی است، تمام دشمنان بسیج شدند تا امید را از کشور دور کنند، دشمن می‌خواهد مردم ناامید شوند و بگویند اقتصاد نابوده شده و ما توان مقابله با آمریکا را نداریم.

ترقی گفت: امروز این آمریکا است که محتاج عکس گرفتن با مسؤولان ما برای مذاکره است، این عزت اسلام است، کجا در تاریخ کشور ما چنین عزتی را سراغ دارید؟ شاه برای تغییر یک نخست وزیر چقدر باید با آمریکا و انگلیس کلنجار می‌رفت که اجازه بدهند. 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی متذکر شد: امروز این عزت و اقتدار کاری کرده که ترامپ با همه توانش در برابر نیروهای ما در خلیج فارس ذلیل و خوار شود. 

وی عنوان کرد: 30 سال بعد از امام خمینی(ره)، دشمن هر روز منتظر نابودی نظام بود، دشمن به این نظام و انقلاب بینش ندارد تا بداند این انقلاب نفوذش به‌ اندازه‌ای است که آمریکا را به‌وحشت انداخته و همه این‌ها دلیلی برای امیدواری ما به نظام است. 

ترقی تاکید کرد: این انقلاب ماندنی است و به انقلاب حضرت مهدی موعود(عج) متصل می‌شود و همان‌طور که وعده‌های رهبری عینیت پیدا کرده است، نابودی اسرائیل انجام می‌شود. 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی عنوان کرد: پنجمین راهبرد این است که باید متناسب با زمان و با برنامه‌ریزی به جلو برویم، مجموعه این راهبردها نشان می‌دهد رهبری با حزب بازی مخالفند اما با کار حزبی درست موافق هستند. 

وی افزود: حزبی که دعوت به خدا کند نه به خودش، حزبی که هدف اصلی او حفظ نظام باشد، به‌دنبال شایسته‌سالاری باشد و به‌دنبال خواسته بیگانگان نباشد.

منبع : فارس

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.