جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲

استاندار خراسان رضوی خبر داد؛

ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی به منظور کاهش مشکلات حاشیه شهر مشهد

چهار هزار دستگاه واحد مسکونی 

استاندار خراسان رضوی گفت: ساخت ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی به منظور ساماندهی حاشیه شهرمشهد در دستور کار قرار دارد.

به گزارش قدس آنلاین ، علی‌رضا رزم‌حسینی پنج شنبه شب در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در محل استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: ارتقای فضای کسب و کار در دستورکار دستگاه های اجرایی استان قرار دارد وبا توجه به سپرده های بانکی موجود در استان که حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان است به دنبال بهره برداری از این منابع با استفاده از ظرفیت معین های اقتصاد مقاومتی در جهت توسعه اقتصادی فرهنگی و پیشرفت متوازن مناطق روستایی هستیم.

وی افزود: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و ایجاد همدلی بین ارکان حاکمیت از مهمترین رویکردهای ما در مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی بوده که خوشبختانه تاکنون به نتایج خوبی هم رسیده است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: با آگاهی از مشکلات موجود در حوزه اقتصادی در نتیجه اعمال تحریم های ظالمانه، به دنبال استفاده از ظرفیت های داخلی برای دستیابی به توسعه اقتصادی و فرهنگی هستیم.

وی گفت: برنامه ریزی ها برای جابجایی فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد آغاز شده است و فرودگاه جدید مشهد در قالب شهر فرودگاهی از محل آورده بخش خصوصی احداث خواهد شد و در این راستا موافقت وزیر راه و شهرسازی جلب و بسترهای لازم برای آغاز عملیاتی اجرایی آن فراهم شده است.

رزم حسینی تصریح کرد: به منظور ساماندهی حاشیه شهرمشهد و کاهش مشکلات سکونتگاه های غیر رسمی نیز ساخت ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد با مشارکت شهرداری مشهد، آستان قدس رضوی و بخش خصوصی در دستور کار قرار دارد.

وی بیان کرد: طرح همیاران آب به منظور مقابله با بحران کم آبی نیز در استان کلید خورده است و علاوه بر این، به منظور عملیاتی شدن طرح انتقال آب از چابهار به شرق کشور، یک شرکت سرمایه گذاری تشکیل و سهم مشارکت هر یک از سرمایه گذاران در پروژه مشخص شده است.

منبع : مهر

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.