یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹

افزایش سبد کالاهای صادراتی بندر شهید کلانتری چابهار

چابهار

چابهار-رئیس بندر شهید کلانتری چابهار گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ١٧ دستگاه کانتینر ٢٠ فوت حاوی سنگ های معدنی از بندر شهید کلانتری چابهار بارگیری و به مقصد چین ارسال گردیده است.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان؛ مجتبی محمدزاده رئیس افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ١٧ دستگاه کانتینر ٢٠ فوت حاوی سنگ های معدنی از بندر شهید کلانتری چابهار بارگیری و به مقصد چین ارسال گردیده است.

وی افزود: این کانتینرها که اولین محموله های صادراتی سنگهای معدنی پس از چندین سال از این بندر بوده است اگر چه ممکن است از نظر وزنی چشمگیر نباشد اما می تواند راهگشای صادرات سایر محموله های از این دست باشد که به سبد کالاهای صادراتی بندر شهید کلانتری اضافه می شود.

وی تصریح کرد: صادرات سنگ های معدنی بدلیل ویژگیهای بندری بندر چابهار از قبیل عمق مناسب اسکله، وجود تجهیزات استراتژیک، تخفیفات تعرفه ای و ترافیک جاده ای پایین، بعنوان یکی از بازارهای هدف بندر چابهار طی سالهای اخیر مورد توجه واقع شده است.

همچنین وجود معادن غنی در استان سیستان و بلوچستان و مسافت زمینی کوتاه آن تا بندر چابهار ضرورت ایجاد بسترهای مناسب جهت انتقال، بارگیری و صادرات این قبیل کالاها را دوچندان نموده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.