چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸

هشدار دادستانی یزد در خصوص استفاده از ارزهای دیجیتال

دستگاه های تولید ارزهای دیجیتال

یزد- دادستانی یزد در خصوص خرید و فروش دستگاه های تولید ارز های دیجیتال از جمله «بیت کوین» و استفاده از برق عمومی و صنعتی جهت این گونه فعالیت ها هشدار داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی دادگستری استان ، در اطلاعیه دادسرای عمومی و انقلاب یزد آمده است: «دستگاه های ماینر و تجهیزات جانبی آن که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد قاچاق بوده و نگهداری و خرید و فروش آن ممنوع است» و به پلیس فتا نیز ابلاغ شده تا با موارد آگهی آن در فضای مجازی برخورد کند.

این دستگاه ها موجب هدر رفتن انرژی برق شهری و صنعتی شده و بعضاً پوششی برای پولشویی است. ضمن اینکه سرمایه گذاری در این حوزه توسط دولت به رسمیت شناخته نشده و شهروندان باید مراقب باشند تا سرمایه های آن ها توسط افراد سودجو به هدر نرود.

لازم به ذکر است بیت کوین یکی از رایج ترین ارزهای دیجیتال است که در فضای مجازی خرید و فروش می شود و از طریق دستگاه هایی به نام ماینر که نوعی پردازشگر است، با مصرف برق بالا تولید می شود و برخی از افراد غیر حرفه ای و نا آگاه به مخاطرات سرمایه گذاری، در این حوزه سرمایه های خود را صرف این کار می کنند.

در حالیکه تاکنون این سرمایه گذاری و خرید فروش در کشور رسمیت ندارد، تضییع حقوق احتمالی سرمایه گذاران نیز به راحتی قابل پیگیری نیست و برخی از کلاهبرداران در فضای مجازی نیز از همین موضوع سوء استفاده می کنند، بررسی ها نشان می دهد، برخی از دستگاه هایی که مورد تبلیغ قرار می گیرد، اساساً چنین قابلیتی را نداشته و افراد زیادی به همین جهت مالابخته شده اند. 

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.