پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان خبرداد:

بهره‌برداری از سد نعمت‌آباد اسدآباد تا پایان سال ۹۸

سد

همدان- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان از افتتاح سد نعمت‌آباد اسدآباد تا پایان سال ۹۸ خبر داد و گفت: این سد در حال حاضر ۹۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل ازروابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس منصور ستوده اظهار کرد: پروژه سد نعمت‌آباد اسدآباد با پیشرفت فیزیکی ۹۱ درصد در حال حاضر برای تکمیل و بهره‌برداری نیازمند ۲۵ میلیارد تومان اعتبار است که امسال تامین اعتبار می‌شود.

وی با بیان اینکه تا پایان سال ۹۶ برای این پروژه ملی بیش از ۵ میلیارد تومان هزینه شده است افزود: کمبود اعتبار مصوب و تخصیص یافته از دلایل تاخیر در افتتاح و بهره‌برداری این پروژه است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه پروژه ملی سد نعمت‌آباد در پایان سال ۸۲ کلنگ‌زنی و در سال ۸۳ عملیات اجرایی این طرح آغاز شده است تصریح کرد: آب این سد برای مصارف کشاورزی، محیط‌ زیست و تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی صرف خواهد شد.

ستوده اضافه کرد: سد نعمت آباد در ۱۲ کیلومتری شمال غرب اسدآباد قرار دارد و هدف آن کمک به توسعه و بهبود آبیاری در ۴۵۰ هکتار از اراضی دشت اسدآباد است.

وی خاطرنشان کرد: این سد خاکی همگن با ارتفاع ۲۱ متر، طول تاج ۵۶۶ متر، عرض تاج ۶ متر با ظرفیت مخزن ۴ میلیون مترمکعب است که ۵.۳ میلیون مترمکعب حجم آب را تنظیم می‌کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.