دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶

در آستانه روز ملی ادبیات کودک و نوجوان

مجموعه «گنجینه ادبیات کودک و نوجوان»رونمایی می‌شود

گنجینه ادبیات کودک - کراپ‌شده

در آستانه روز ملی ادبیات کودک و نوجوان «گنجینه ادبیات کودک و نوجوان» با حضور مولفان و نویسندگان مجموعه در سرای اهل قلم رونمایی می‌شود.

قدس آنلاین: «گنجینه ادبیات کودک و نوجوان» با هدف بازخوانی آثار قدیمی ادبیات فارسی کودکان در انتشارات مدرسه به چاپ رسیده است. این مجموعه 20 جلدی که  گزیده‌ای از کتاب‌های دوره قاجار برای کودکان است به روش جدید باز نشر شده است  و گروهی از نویسندگان و پژوهشگران با تصحیح مطالب و نگارش مقدمه بر کتاب‌ها این مجموعه را نشر ساخته اند. 

 دبیر این مجموعه سید علی کاشفی خوانساری است  و از جمله نویسندگان همکار این مجموعه می‌توان به حمیدرضا شاه‌آبادی، اسفندیار معتمدی، مسعود کوهستانی‌نژاد، سید علی کاشفی خوانساری، محمود برآبادی، نرگس پدرام و... اشاره کرد.

آثاری که در این روز زونمایی و معرفی خواهند شد عبارتند از«احمد»، «اخلاق مظفری»، «مثنوی الاطفال»، «سلیم جواهری»، «رساله تربیت»، «تادیب‌الاطفال»، «گلزار ادبی»، «علی»، «رهنمای سعادت»، «تحصیل‌العلم»، «چرا به این جهت» و...       

آیین رونمایی مجموعه روز یکشنبه 16 تیرماه 1398 ساعت 30/10 الی 13 در سرای اهل قلم به نشانی خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر پلاک دو برگزار می‌شود.  

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.