دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی وعده داد

تخصیص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌های عمران روستایی در خراسان رضوی

مسکن روستایی

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه های عمران روستایی در خراسان رضوی تخصیص خواهد یافت.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی‌رضا تابش در نشست مشترک مسئولان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با استاندار که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: بنیاد مسکن برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه جهت بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده در سیل فروردین ماه امسال آماده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی افزود: در زمینه پرداخت تسهیلات بازسازی منازل خسارت دیده در مناطق سیل زده، هیچ سهمیه ای برای خراسان رضوی در نظر گرفته نشده است و به همه واحدهای نیازمند بازسازی، تسهیلات پرداخت خواهد شد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: بر اساس مصوبه هیئت وزیران، بازپرداخت اصل و فرع تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تضمین می شود.

وی گفت: بنیاد مسکن برای بازسازی واحدهای خسارت دیده در اثر وقوع سیل در صورت متقاعد شدن بانک ها برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، وام بلاعوض ۱۲ میلیون تومانی در مناطق شهری و ۱۰ میلیون تومان در مناطق روستایی پرداخت خواهد کرد.

تابش با اشاره به ضرورت تلفیق منابع استانی و ملی برای اجرای پروژه های عمران روستایی افزود: ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای عملیاتی شدن این پروژه ها در خراسان رضوی تخصیص خواهد یافت و انتظار می رود به همین میزان هم از اعتبارات استانی پیش بینی شود.

وی درباره درخواست استاندار خراسان رضوی برای مشارکت در طرح ساماندهی حاشیه شهر مشهد خاطرنشان کرد: طی دو هفته آینده این موضوع را بررسی و نحوه مداخله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در طرح ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی مشهد و ساخت واحد مسکونی برای ساکنان این مناطق مشخص خواهیم کرد

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.