چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان:

استفاده بهینه از انرژی برق مسئله ای فرا ملی است

برق منطقه ای

گیلان- چهاردهمین جلسه کارگروه تخصصی انرژی و آب پدافند غیر عامل استان گیلان در سالن کنفرانس برق منطقه ای گیلان برگزار شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی برق منطقه ای گیلان ،«عظیم بلبل آبادی» در چهاردهمین جلسه کارگروه تخصصی انرژی و آب پدافند غیر عامل استان گیلان در سالن کنفرانس برق گیلان  گفت: استفاده بهینه از انرژی برق مسئله ای فرا ملی بوده و تمامی کشورهای جهان به آن می پردازند و این نشان دهنده اهمیت بالای مدیریت مصرف انرژی می باشد.

وی افزود: کشورهای صنعتی و پیشرفته جهان که از تکنولوژی بالا و محدودیت کمتری از نظر تامین منابع مالی رو به رو هستند نگاه ویژه ای به مدیریت مصرف انرژی دارند.

وی به بعد زیست محیطی مدیریت مصرف انرژی اشاره کرد و گفت: چنانچه مدیریت مصرف انرژی فرهنگ سازی و نهادینه شود، از نظر زیست محیطی اقدام بزرگ و مهمی انجام داده ایم ودر کاهش آلاینده های زیست محیطی به مقدار زیادی سهیم خواهید بود.

وی با اشاره به اینکه هدف از مدیریت مصرف انرژی برق، محدود کردن مصرف برق نیست، اضافه کرد: هدف از مدیریت مصرف انرژی برق، استفاده هوشمندانه از آن است و با اقدامات ساده و ابتدایی می توان به آن پرداخت. تنظیم دمای کولر بر روی ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتیگراد و خاموش کردن لامپ هایی که مورد نیاز نمی باشند از راهکارهای بسیار ساده جهت اجرای مدیریت مصرف انرژی برق می باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.