پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

در دیدار رئیس شورای عالی قضایی عراق؛

تولیت آستان قدس رضوی: اختلاف‌افکنی رمز سلطه‌ استکبار بر کشورهای اسلامی است

تولیت

تولیت آستان قدس رضوی گفت: استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا رمز سلطه ظالمانه خود بر کشورهای اسلامی را ایجاد اختلاف می‌داند.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از آستان نیوز،حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار قاضی فائق زیدان رئیس شورای عالی قضایی عراق که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی انجام شد با تأکید بر اینکه امنیت، رفاه و آبادانی عراق را امنیت، رفاه و آبادی کشور خود می‌دانیم اظهار داشت: برای پیروزی بر فتنه داعش خون رزمندگان ایرانی در کنار رزمندگان عراقی به زمین ریخته شد.
وی با اشاره به خدمات آستان قدس رضوی به زائران عرب زبان ابراز کرد: سالانه ده‌ها هزار زائر عرب‌زبان به این حرم شریف مشرف می‌شوند که بخش عمده آن‌ها برادران و خواهران عراقی هستند.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه برای ارائه خدمات هر چه بهتر به زائران عرب زبان، یک رواق و صحن حرم مطهر رضوی را به زائران عرب زبان حضرت رضا(ع) اختصاص داده‌ایم، تصریح کرد: بنای ما بر این است به همان میزان که برای رفاه زائران ایرانی تسهیلات، امکانات و خدمات ارائه می‌دهیم، به همان میزان به زائران عراقی نیز خدمات ارائه کنیم.

وی گفت: ما به عنوان خادمان حضرت رضا(ع) شرمنده زائران ایرانی و غیرایرانی این بارگاه شریف هستیم، چون شأن و منزلت زائران حضرت ثامن الحجج(ع) را بسیار بیشتر از میزان خدمات ارائه شده خود می‌دانیم.
مروی اظهار داشت: امیدواریم به برکت وجود اعتاب مقدسه در ایران و عراق و مراسم بزرگ اربعین که نماد وحدت، اتحاد و شکوه جهان تشیع است، رابطه دوستی و برادری این دو ملت بزرگ شیعه روز به روز مستحکم‌تر شود.
وی افزود: دشمن از اتحاد، همدلی و هم

وی افزود: دشمن از اتحاد، همدلی و هماهنگی دو ملت ایران و عراق خرسند نیست و همان گونه که سعی می‌کنند در یک کشور بین اقوام و مذاهب مختلف تفرقه بیاندازند، تلاش می‌کنند بین کشورهای اسلامی نیز اختلاف ایجاد کنند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا، رمز سلطه ظالمانه خود بر کشورهای اسلامی را ایجاد اختلاف می‌داند، عنوان کرد: امیدواریم با رهنمودهای رهبری معظم انقلاب اسلامی و مرجعیت شیعه عراق به گونه‌ای عمل کنیم که اتحاد و همدلی این دو ملت بزرگ شیعه روز به روز بیشتر شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.