سه‌شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳

خط ویژه جایگزین خط بی‌آرتی ۳ مشهد می‌شود

جایگیزین خط ویژه بی آرتی

معاون حمل و نقل شهرداری مشهد با بیان اینکه عملیات اجرایی خط ویژه طی هفته آینده آغاز خواهد شد، گفت: در صورت مشارکت شهروندان این امکان وجود دارد که تمامی خطوط بی‌آرتی به همین شیوه تبدیل به خط ویژه شود.

به گزارش قدس آنلاین، خلیل‌الله کاظمی  اظهار داشت: برای اجرای خط ویژه اتوبوس از چهارراه ابوطالب تا میدان استقلال جلسه هماهنگی با پلیس راهور برگزار و نقطه نظرات آن‌ها اعمال شد و طی هفته آینده با هماهنگی با فرمانداری، عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

معاون حمل و نقل شهرداری مشهد افزود: جداسازی خط ویژه از عرض خیابان به جز در محل ایستگاه‌ها و تقاطع‌ها به صورت فیزیکی نخواهد بود و تنها با خط کشی محدوده آن مشخص می‌شود، تنها در محل تقاطع برای جلوگیری از توقف اتوبوس در پشت چراغ قرمز مسیر جداسازی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که اجرایی‌شدن این عملیات با بازخورد خوبی همراه باشد و شهروندان در آن مشارکت کرده و وارد خط ویژه نشوند، ادامه مسیر نیز به همین شیوه عملیاتی می‌شود.

کاظمی به دریافت مجوزهای قانونی اجرای خط ویژه اشاره و گفت: این طرح هفته گذشته در کمیته‌ای متشکل از نمایندگانی از فرمانداری، پلیس راهور و شهرداری مشهد بررسی شد و مقرر شد که با هماهنگی فرمانداری به مرحله اجرا برسد.

معاون حمل و نقل شهرداری مشهد با تأکید بر اینکه در صورت همکاری شهروندان به‌جای خط بی‌آرتی ۳، خط ویژه خواهیم داشت، تصریح کرد: اگر شهروندان در اجرایی‌شدن خط ویژه در این مسیر مشارکت داشته باشند، این امکان وجود دارد که تمامی خطوط بی‌آرتی به همین شیوه تبدیل به خط ویژه شود.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.