چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی:

خودروهای کشاورزی پلاک گذاری شدند

پلاک خودروهای کشاورزی

همدان - رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با تلاش نهادهای مرتبط و وزرات جهاد کشاورزی ۲۴۱ هزار دستگاه خودروی کشاورزی پلاک‌گذاری شد.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، کامبیز عباسی شامگاه پنج شنبه در مراسم آغاز فعالیت شانزدهمین نمایشگاه ملی کشاورزی و چهاردهمین نمایشگاه ملی صنعت مرغداری، دامپروری و شیلات در همدان افزود: با پلاک‌گذاری شدن ماشین‌های کشاورزی کارت سوخت به این ماشین‌ها اختصاص یافت و کارتها از طریق سامانه بانکی شارژ سوخت شدند.

وی با تاکید بر اینکه  هدف دولت مکانیزه شدن مزارع کشاورزی است، اظهار کرد: تاکنون دولت ۸ هزار و ۲۰۰ میلیاردتومان برای مکانیزه شدن امور مزارع اختصاص داده است.

 عباسی افزود: به همه محدودیت‌ها و تحریم سالانه در کشور ۳ هزار دستگاه بذرکار تولید می‌شود و ۹۵ درصد دستگاه های برداشت گندم و جو کشور هم تولید داخل است.

 رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با یادآوری اینکه ۲۷۰ شرکت عرضه کننده ماشین‌های کشاورزی در کشور داریم، گفت: نمایشگاه همدان از برترین نمایشگاه‌ها کشاورزی کشور است و  همیشه بهترین دستاورد های حوزه کشاورزی کشور در این نمایشگاه ارایه شده است.

 عباسی اظهار کرد: انتظار داریم که از شرکت‌های تولید کننده ماشین‌های کشاروزی با اختصاص سالانه ۳۰۰ میلیون دلار حمایت شود و دولت این بخش از کشاورزی را جزئی از نهاده‌های کشاورزی بداند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.