چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸

آذری جهرمی در نیشابور:

۷۰ درصد هزینه‌های بخش ارتباطات کشور با ارز تامین می‌شود/ افزایش هفت درصدی هزینه‌های ارتباطی مردم

جهرمی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۷۰ درصد هزینه‌های بخش ارتباطات کشور با ارز تامین می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه شورای اداری نیشابور، گفت: ۷۰ درصد هزینه‌های بخش ارتباطات کشور با ارز تامین می‌شود، اما متوسط افزایش هزینه‌های ارتباطی برای مردم هفت درصد بوده است.

او ادامه داد: برای کنترل هزینه‌ها در این بخش ۱۰ برنامه ویژه اجرا شده بدون اینکه هزینه‌های ارتباطی برای مردم افزایش یابد.

مشکل ارتباطات روستاهای نیشابور تا یک ماه آینده حل می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به بازدید از مرکز رشد فناوری نیشابور گفت: در این مرکز طرح‌هایی در سطح ملی در حال اجرا است که بسیار جالب توجه بود و نشان دهنده ظرفیت نیروهای مستعد و جوان نیشابور است.

آذری جهرمی افزود: بخش مهمی از ظرفیت نیروهای جوان که حمایت از آن مورد تاکید رهبر انقلاب است در بخش فناوری است که نیازمند توجه و برنامه ویژه است.

او تصریح کرد: پارسال ۱۴۵ میلیارد ریال در نیشابور برای فناوری اطلاعات هزینه شده و ۲۴۰ میلیارد ریال دیگر نیز در نظر گرفته شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: کمبودی برای تامین تجهیزات مورد نیاز در این بخش وجود ندارد و ۱۳ سایت  نیشابور از طریق اپراتور همراه اول در دو ماه و هشت سایت شهری نیز در چهار ماه آینده وارد مدار می‌شود.

آذری جهرمی افزود: مشکل ارتباطات روستاهای گرماب، باغشن گچ، برزنون، اسحاق آباد، همت آباد زمانی، گلشن، چشمه خسرو و شهرک صنعتی امام رضا (ع) نیشابور تا یک ماه آینده و همچنین مشکلات در خصوص پوشش جاده‌ای تلفن همراه در این شهرستان با پیگیری مسئولان به زودی حل می‌شود.

او ادامه داد: ممانعت جدی مردم برای نصب آنتن و تامین برق در مناطق روستایی مورد نیاز از موانع جدی در مسیر توسعه ارتباطات در نیشابور است که برای حل آن نیازمند مشارکت مردم و مسئولان هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.