چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

توهین روزنامه‌نگار سعودی به مردم فلسطین؛ فلسطینی‌ها از حج محروح شوند

سعودی

محمد آل الشیخ، روزنامه نگار سعودی، همسو با حکومت آل سعود در واکنش به انتشار ویدئوی طنین شعار دفاع از مسجد الاقصی توسط حجاج فلسطینی در صحرای منا بار دیگر لب به اهانت به ملت فلسطین گشود.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، «محمد آل الشیخ» ستون‌نویس روزنامه الجزیره عربستان سعودی، با انتشار توئیتی دوباره به فلسطینی‌ها حمله کرد و با به کار بردن توصیف‌های ناپسند، خواستار ممنوعیت حج سال آینده مردم فلسطین شد.

این توئیت آل الشیخ که پیشتر در حمایت از رژیم صهیونیستی و برقرار روابط عربی با آن زیاد سخن گفته است، بلافاصله  جنجال گسترده‌ای در رسانه‌های اجتماعی به پا کرد.

بر اساس گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، آل الشیخ در توئیت خود گفت: فلسطینی‌ها [آوارگان فلسطینی] وبال گردن همه کسانی هستند که از آنها میزبانی می‌کنند. اردن از آنها میزبانی کرد سپتامبر سیاه اتفاق افتاد. لبنان از آنها میزبانی کرد جنگ داخلی رخ داد. کویت از آنها میزبانی کرد به سربازان صدام تبدیل شدند. حالا هم آنها تریبون‌های خود را برای توهین به ما و انکار مواضع ما به کار گرفته‌اند؛ آنها را فقط ارتش اسرائیل می‌شناسد.


توییت‌های آل الشیخ

 این نویسنده سعودی بار دیگر در مورد ویدئویی اظهار نظر کرد که نشان می‌دهد همزمان با ورود غیرقانونی گسترده شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی گروهی از زائران فلسطینی خانه خدا در صحرای منا هنگام ادای مناسک حج فریاد «بالروح بالدم نفدیک یا أقصی» ( جان و مالمان فدای مسجد الاقصی) سر می‌دادند.

آل الشیخ در توئیت‌های دیگری که سراسر توهین به فلسطینی‌ها بود، نوشت، «آشوب و تظاهراتی که حماسی‌ها در حج راه انداختند، قطری‌ها پشتش ایستاده‌اند. باید سگ‌های حماس سال آینده از زیارت منع شوند...  بهتر است به همان کشورچه [قطر] بروند و همانجا حج‌شان را به جا آورند».

الکاشف یکی از کاربران عربی توئیتر با به سخره گرفتن اظهارات آل الشیخ گفت: مکه مکرمه متعلق به مسلمانان است نه شما. راه نجات عقل، مرگ است.

کاربر دیگری گفت: نکند آل الشیخ نعوذ باالله مصداق آیه «یعطی من یشاء ویمنع عمن یشاء» شده است یا او را به زودی در حال توزیع تذکره بهشت بر در ورودی بهشت می‌بینیم.

آل الشیخ که مواضعی همسو با حکومت سعودی دارد پیش از این هم توئیت‌هایی در ابراز خشم از تن ندادن فلسطینی‌ها به سازش با صهیونیست‌ها منتشر کرده بود که اعتراض وسیع کاربران عرب را به همراه داشت.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.