چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲

رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد:

تابلوی راهنما به سمت آرامگاه فردوسی در مسیر بین راهی وجود ندارد

آرامگاه فردوسی

رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد گفت: تابلوی راهنما به سمت آرامگاه فردوسی در مسیر بین راهی وجود ندارد و از دو سال گذشته تابلوهای راهنما به سمت فردوسی در شهر گذاشته شده ولی در خارج شهر که در اختیارات ما نیست این کار صورت نگرفته است.

به گزارش قدس آنلاین، مسعود ریاضی اظهار داشت: طبق مطالعات صورت گرفته آرامگاه فردوسی و منطقه توس ظرفیت جذب ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر گردشگر را دارد و از لحاظ اشتغال‌زایی و کسب درآمد دارای اهمیت است.

رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد بیان کرد: برای معرفی فردوسی از ابتدایی‌ترین وسایل غفلت کردیم، به عنوان مثال تابلوی راهنما به سمت آرامگاه فردوسی در مسیر بین راهی وجود ندارد و از دو سال گذشته که مدیریت شهری تغییر کرد تابلوهای راهنما به سمت فردوسی در شهر گذاشته شده ولی در خارج شهر که در اختیارات ما نیست این کار صورت نگرفته است.

ریاضی خاطرنشان کرد: در سال ۷۵ با دستور مقام معظم رهبری برای احیای توس، بلافاصله شورای احیای توس شکل گرفت ولی در طول ۲۳ سال فقط سه جلسه داشته است.

وی ادامه داد: هیچ کس با مسئله فردوسی و توس مخالف نیست ولی بروکراسی اداری، عدم آگاهی، شناخت و همتی که نیاز بود به این گنج گران پرداخته شود وجود نداشته است. طبق تفاهم‌نامه‌ای با آموزش و پرورش قرار است زنگ شاهنامه در پایه چهارم ابتدایی مدارس مشهد نواخته شود تا شاهنامه برای این مقطع تحصیلی تدریس شود.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.