دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶

شناسایی ۲۰ هزار بازیگر برای نقش آفرینی در «سلمان فارسی»

سلمان فارسی

رئیس صداوسیما روز گذشته در نشست هم‌اندیشی با هنرمندان در سالن اجتماعات شبکه استانی اترک با اشاره به حمایت از هنرمندان مهجور از شناسایی ۲۰ هزار بازیگر برای ایفای ۱۵۰۰ نقش در سریال «سلمان فارسی» خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی صداوسیما، عبدالعلی علی‌عسکری با بیان اینکه از آثار فاخر، عالی و ماندگار هنرمندان حمایت می‌کنیم، گفت: در طرح ملی سلمان فارسی به خوبی از ظرفیت استان‌ها استفاده شده و کار شناسایی حدود ۲۰هزار بازیگر در ۲۹ استان کشور پیش رفته است.

رئیس سازمان صداوسیما با بیان اینکه از هنرمندان و افراد بااستعدادی که به دلایلی مهجور مانده اند، حمایت می‌کنیم گفت: در پروژه ملی سلمان فارسی به خوبی از ظرفیت استان‌ها استفاده شده و کار شناسایی حدود ۲۰ هزار بازیگر در ۲۹ استان کشور برای ایفای ١٥٠٠ نقش، پیش رفته است.

در این نشست، هنرمندان و برنامه سازان رادیو و تلویزیون به بیان دغدغه‌ها و مشکلات و پیشنهادهای خود، از جمله حمایت و توجه بیشتر به مستندها و آثار نمایشی، استفاده از پژوهش در آثار تولیدی، حفظ استعدادها و لهجه‌های محلی در شعر فارسی برای گسترش زبان فارسی و کمک به زایایی آن، ضرورت برنامه ریزی برای توزیع مطلوب آثار تهیه و تصویب شده در شورای عالی شعر و موسیقی پرداختند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.