چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳

در 4 ماهه گذشته صورت گرفت؛

تشکیل 12 پرونده تخلف به ارزش 2 میلیارد ریال در حوزه کاغذ

ورودی پرونده‌ها

معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت خراسان رضوی گفت: در حوزه کاغذ، در 4 ماهه گذشته 653 بازرسی داشتیم که 12 پرونده به ارزش 2 میلیارد ریال تنظیم شده و انواع تخلفات را شامل می‌شود.

به گزراش قدس آنلاین ؛ رضا شجاعی ، در خصوص نظارت سازمان صمت بر بازار لوازم‌التحریر  در آستانه بازگشایی مدارس، اظهار کرد: ما طرح نظارتی ویژه مدارس را برنامه‌ریزی کرده تا آن را آغاز کنیم. علاوه بر این طرح، برنامه‌ای به عنوان کالاهای اولویت‌دار داریم که این کالاها در سطح استان اعلام می‌شود، بعد از آن توان بازرسی را بیشتر روی کالاهای اولویت‌دار متمرکز می‌کنیم. لوازم‌التحریر نیز جزو برنامه‌های کاری سازمان است.
وی افزود: در این طرح نظارت بر قیمت و گران‌فروشی، درج قیمت صدور فاکتور و رعایت درصد سودهای قانونی و نیز موضوع احتکار و قاچاق را کنترل می‌کنیم.
شجاعی در خصوص تخلفات صورت گرفته در حوزه لوازم‌التحریر، گفت: در حوزه کاغذ، چه چاپ و چه تحریر، در 4 ماهه گذشته 653 بازرسی داشتیم که 12 پرونده به ارزش 2 میلیارد ریال تنظیم شده و انواع تخلفات را شامل می‌شود.
ثبت 5800 شکایت توسط سامانه 124 در 4 ماهه گذشته
معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت خراسان رضوی همچنین در خصوص سامانه 124، عنوان کرد: ما در سامانه 124، 100 قلم کالا داریم که قیمت مصوب، میانگین قیمت مصوب و حداقل و حداکثر قیمت در آن ثبت می‌شود. اگر قیمتی از قیمت مصوب بیشتر باشد، قابل بررسی است و ما آن را بررسی خواهیم کرد.
وی در خصوص میزان شکایات ثبت شده در استان، بیان کرد: در 4 ماهه گذشته تعداد شکایت‌های تلفنی 5157 مورد و تعداد شکایات کتبی و حضوری 625 مورد بوده است. 1181 مورد تخلف و 249 مورد پرونده عودت به شاکی داشتیم که مبلغ عودت به شاکی 29 میلیارد ریال بوده است.
شجاعی در خصوص افزایش قیمت رب، تصریح کرد: در خصوص رب جلساتی در این چند روز داشتیم، بحث خرید تضمینی گوجه و بحث‌های دیگری وجود دارد که قرار است تصمیم‌گیری‌های خاصی روی قیمت گوجه انجام شود. اکنون مقداری قیمت رب کاهش پیدا کرده اما هنوز به دنبال گرفتن تصمیماتی در این زمینه هستیم.
منبع : ایسنا
انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.