پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳

جانشین فرمانده ناجا:

طرح ناظر یک در عمده استان های کشور موفقیت آمیز بوده است

نیروی انتظامی گیلان

گیلان- جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه در چارچوب قانون ، کشف حجاب به نص صریح قانون جرم است گفت: با همکاری بسیار خوب سرنشینان خودرو با پلیس طرح ناظر یک در اکثر استانهای کشور بالای ۸۰ درصد موفقیت داشته است.

به گزارش  قدس آنلاین  سردار سرتیپ ایوب سلیمانی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه طرح ناظر یک  به عنوان یکی از طرح های نظارتی سه گانه پلیس در حال عملیاتی شدن است خاطر نشان کرد :در این طرح رانندگان و سرنشینان خودرو موظفند رعایت حجاب شرعی و اسلامی را در اتومبیل داشته باشند و توسط  دوربین کنترل میشوند و اگر جرم پوششی محرز شوند متحمل جریمه می گردند و طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح ناظر یک در اکثر استانهای کشور مفقیت بالایی داشته است افزود: این طرح در استانهای شمال تا ۳۵ درصد و در پایتخت تا ۴۰ درصد موفق بوده است.

وی ادامه داد: در ادامه طرح ناظر یک ، طرح ناظر ۲ که جز تاکیدات مقام معظم رهبری است رعایت شئونات اخلاقی و اسلامی در اماکن دولتی ، سازمانهای وابسته به دولت، اماکن عمومی است که باید توسط مسئولین دولتی و مدیران دولتی در قالب تذکر و پیشگیری از نابهنجاری در قالب سلسله  مراتب رعایت شود .

تامین شبانه‌روزی ‌امنیت هیئت‌های عزاداری‌ در ماه محرم

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس در ایام محرم نیز برای برقراری نظم و امنیت جامعه به صورت شبانه‌روزی و در شیفت‌های معین با نیروهای مختلف فعالیت می‌کند، گفت‌: پلیس با برهم‌زدگان نظم عمومی با صلابت و استحکام برخورد می‌کند.

سردار سلیمانی با اشاره به نزدیک بودن ایام محرم و کاهش حجم ورود مسافران به استان‌های شمالی تصریح کرد: با توجه به اینکه عاطفه و محبت مردم ایران نسبت به ارزش‌های دینی و ایام محرم عمیق و زیاد است پیش‌بینی می‌شود که همزمان با آغاز ایام محرم، حجم ورود مسافران به استان‌های شمالی و تفرج‌گاه‌ها هم کاهش یابد.

وی با تأکید بر اینکه مسافرانی که در ایام محرم به استان‌های شمالی سفر می‌کنند نیز باید حرمت ماه محرم و ارزش‌های آن را حفظ کنند اظهار داشت: مسئولان استان‌ها هم باید فضاسازی‌های لازم مناسب با ایام محرم را در سطح استان‌ها انجام دهند.

وی از مسافرانی  که به هر علتی نتوانستند سفرهای تابستانی خود را در تیر و مرداد انجام دهند گفت: از همه مسافرین خواستاریم که در ایام محرم با حفظ ارزش هاس محرم و عاشورا مسافرت خود را انجام دهند و اگر به هر دلیلی ناهنجاری های ارزشی ملاحظه شود پلیس به شدت رصد و برخورد خواهد کرد.

ساماندهی متولیان بخش اصناف و گردشگری در بحث تفرجگاهها رضایت بخش نبود

سردار ایوب سلیمانی با اشاره به طرح سالم‌سازی دریا، کنترل تفرج‌گاه‌ها و سواحل استان‌های شمالی اظهار داشت: طرح‌ سالم‌سازی دریا از جمله طرح‌هایی است که هر ساله در خطه شمال کشور اجرا می‌شود.

جانشین فرمانده ناجا به برخی پیش‌بینی‌ها مبنی بر افزایش حجم ورود مسافر به استان‌های شمالی اشاره کرد و گفت: با توجه به برخی پیش‌بینی‌های مبنی بر افزایش حجم ورود مسافر به استان‌های شمالی، حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد مشکلات و عوامل مخل امنیت نسبت به سال قبل افزایش پیدا می‌کرد.

سردار سلیمانی افزود: با وجود هماهنگی‌های مختلف،  برخی نهادها و دستگاه‌های اجرایی که بایستی  مطابق وظیفه خود با پلیس همکاری می‌کردند اما این اتفاق نیفتاد زیر بنا داشتیم که فعالیت‌ها در تفرج‌گاه‌ها حتماً با مجوز باشد و میزان ساماندهی‌ها توسط متولیان بخش اصناف و گردشگری  بیشتر باشد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌سازی‌ها و اقدامات خوبی در رابطه با سالم‌سازی طرح دریاها در استان‌های شمالی انجام شد خاطرنشان کرد: پلیس قاعدتاً با توجه به مقدورات نمی‌تواند در همه مکان‌ها حضور فیزیکی داشته باشد اما یگان‌های ویژه‌ و آماده‌ پلیس در بخش‌های مختلف مانند تفرج‌گاه‌ها و اصناف حضور دارند.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه ۷۶ درصد از جان‌باختگان در دریا در مقطع زمانی شب و در مکان‌های ممنوعه از دریا برای شنا ورود کرده بودند ابراز داشت: متولیان مجموعه‌ها و تفرج‌گاه‌ها باید از ورود این افراد به دریا در مقطع زمانی شب جلوگیری می‌کردند و یا در اسرع وقت به پلیس گزارش می‌دادند.

وی با تاکید بر مشکلات پیرامون تفرج‌گاه‌ها و سواحل خاطرنشان کرد: آمار جان‌باختگان در دریا در استان گیلان، سال گذشته حدود ۲۴ هزار نفر بود و امسال هم متاسفانه ۲۱ هزار نفر در دریا غرق شدند که با ارسال ابلاغیه به دریابانی استان‌های گیلان و مازندران سعی شد تا امکانات لازم، تجهیزات دریا کامل و گشت‌های دریایی نیز توسعه یابد.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه امسال حدود ۹۹۰ نفر در مناطق ممنوعه سواحل و دریاهای استان گیلان در معرض خطر بودند که با تدابیر در نظر گرفته شده از خطر غرق شدن نجات پیدا کردند تصریح کرد: تمام مجموعه‌هایی که وظیفه حفظ و صیانت از جان مردم بر عهده دارند باید در این رابطه بیشتر تلاش کنند.

با عربده کش ها به شدت برخورد می شود

سردار سلیمانی با تأکید بر اینکه پلیس با اقدامانی نظیر عربده‌کشی در معابر عمومی و تعرض‌کنندگان به شدت برخورد می‌کند خاطرنشان کرد: پلیس با استفاده از رصد و پایش اطلاعاتی نسبت به این گونه موارد ذکر شده برخورد جدی می‌کند و روز به روز فعالیت‌هایمان را گسترده‌تر و تشدید می‌کنیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.