جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی:

صنعت آبنبات در استان یکی از ظرفیت های قابل عرضه در سطح بین المللی است

آبنبات بجنورد

خراسان شمالی- رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان شمالی گفت: صنعت آبنبات در استان عنوان یکی از ظرفیت های اقتصادی قابل عرضه در سطح ملی و بین المللی است.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، محمد صمدی در نخستین جشنواره شهر آبنبات بجنورد که شب گذشته در منطقه گردشگری بش قارداش برگزار شد، اظهار داشت: این جشنواره در راستای بهبود رونق تولید معرفی و برندسازی آبنبات برگزار شد.
وی افزود: آبنبات سوغات شهرهای خراسان شمالی است که بحران سازی نشده، اما در صورت انجام این مهم می تواند از تجارت آن ارزش افزوده فراوانی را نصیب استان و کشور کرد.
وی از آبنبات بجنورد به عنوان یکی از سوغات اصیل بجنورد یاد کرد و افزود: به دلیل کیفیت ممتازی که آبنبات دارد از آوازه بسزایی برخوردار از که با ظرفیت صادرات را نیز دارد.
صمدی اهمیت معرفی آبنبات بجنورد در سایر استان‌های کشور نیز تاکید کرد و خواستار حضور بیشتر این صنف در نمایشگاه های داخلی و خارجی به جهت معرفی بیشتر آن شد.
رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه صادرات منجر به رونق اقتصادی استان و کشور می شود گفت: در این زمینه باید تولیدکنندگان آباد بجنورد تلاش بیشتری بر صادرات محصولات خود داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.