شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵

پاسخ مقاومت عراق به شیطنت‌های ارتش اشغالگر

دبیرکل نُجَباء: قدرت رویارویی با رژیم صهیونیستی را داریم

نجبا

شیخ اکرم الکعبی با اعلام اشراف اطلاعاتی مقاومت بر تحرکات صهیونیست‌ها در پایگاه‌های آمریکا در عراق تأکید کرد این گروه قدرت رویارویی با رژیم صهیونیستی را دارد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، به نقل از مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء، شیخ اکرم الکعبی، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء، در مصاحبه با شبکه «دجله»  بر قدرت این گروه در مقابله با صهیونیست‌ها تاکید کرد.

او با اشاره به حملات اخیر صورت گرفته به پایگاه‌های سازمان بسیج مردمی اظهار داشت: هدف اصلی از این بمباران‌ها، تضعیف عراق است که در صورت تکرار حملات، یقیناً پاسخ خواهیم داد و در این‌باره، شیوه‌های متعددی را در نظر داریم.

او جلسه سران مقاومت با روسای سه‌گانه عراق را نیز مرتبط با تحرکات نظامیان بیگانه در خاک این کشور اعلام کرد و گفت: نخست وزیر بعد از عملیات «ارادة النصر» که خودش بر آن اشراف داشت، دریافت که یک نیروی خارجی به دنبال احیای داعش است.

دبیرکل نُجَباء در ادامه با اشاره به شهادت فرمانده ارشد کتائب حزب‌الله در حمله پهپادی به منطقه القائم خاطرنشان ساخت: شهید ابوعلی الدبی در مرز سوریه مورد هدف قرار نگرفت بلکه در راه بازگشت از شهر القائم و در خاک عراق به مقام رفیع شهادت نایل شد.

ــ پشت پرده حملات هوایی به پایگاه‌های حشدالشعبی

مقام عالی‌رتبه مقاومت عراق، حملات انجام شده به پایگاه‌های حشد الشعبی تشریح کرد: بر اساس اطلاعات دقیق، تمامی بمباران‎ها با توافق دوجانبه بین آمریکا و رژیم صهیونیستی و به وسیله هواپیماهای بدون سرنشین صورت گرفت.

شیخ اکرم الکعبی افزود: اگر با ظرافت بیشتری به اتفاقات نگاه کنیم؛ زمان این حملات با شروع عملیات پاکسازی کمربند امنیتی بغداد، وادی حوران و صحرای الانبار از بقایای داعش همزمان شد.

وی همچنین به هدف قرار گرفتن پهپاد بیگانه بالای مقر تیپ ۱۲ سازمان بسیج مردمی اشاره کرد و گفت: تیپ ۱۲ الحشد الشعبی از سوی نُجَباء تاسیس شد، ولی در حال حاضر تحت فرماندهی خود حشدالشعبی است و همین سازمان از سقوط هواپیمای بدون سرنشین در کمربند امنیتی بغداد خبر داد.

ــ وجوب تقلید عراق از فتوای حرمت آیت‌الله العظمی حائری

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء، فتوای حرمت آیت‌الله العظمی «سید کاظم حائری» نسبت به حضور نظامیان آمریکایی در عراق را لازم‌الاجرا دانست و تاکید کرد: عمل به فتوای مرجع عالی‌قدر تقلید هم بر مقلدین و هم بر غیر مقلدین ایشان در کشور واجب است.

شیخ اکرم الکعبی ادامه داد: بر همه سیاستمداران عراق است که به فتوای آیت‌الله العظمی حائری عمل کنند و اگر این امر محقق نشود، نُجَباء به آنچه بر عهده‌اش نهاده شده عمل خواهد کرد.

ــ سفر عناصر صهیونیست با گذرنامه آمریکایی به عراق

وی در بخش دیگر این گفتگو، با بیان اینکه «موضع ما در مواجهه با اشغالگران آمریکایی و صهیونیستی تغیری نکرده است»، تاکید کرد: به طور دقیق حضور صهیونیست‌ها در سفارت و پایگاه‌های آمریکا را زیر نظر داریم و اعلام می‌کنم که اسراییلی‌ها با پاسپورت آمریکایی وارد عراق می‌شوند.

ــ آمادگی برای مقابله با رژیم‌صهیونیستی

مقام عالی‌رتبه مقاومت عراق افزود: چهار هزار عملیات تصویربرداری شده علیه نیروهای آمریکایی داریم، پس دارای قدرت رویارویی با رژیم صهیونیستی نیز هستیم.

شیخ اکرم الکعبی، واشنگتن را به سوء استفاده از اوضاع بحرانی عراق متهم و تاکید کرد: آمریکایی‌ها در مناطق مختلف با عناوین گوناگون از جمله عناصر اطلاعاتی، نیروهای مارینز و... حضور دارند و تعداد دقیق‌شان را حتی ترامپ نمی‌داند.

ــ نقشه ضدایرانی واشنگتن در عراق و موضع بغداد

وی با اشاره به نقشه ضدایرانی آمریکا برای حکومت مرکزی عراق گفت: آمریکایی‌ها می‌خواهند عراق طبق سیاست‌های آنان رفتار کند، ولی بدانند که تئوری فعالیت بغداد تحت اراده واشنگتن غیر ممکن است.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء تاکید کرد: هنگامی که همه از یاری عراق سر باز زدند، این جمهوری اسلامی بود که درهای خود را بر ما گشود.

وی همچنین در پاسخ به این سوال مجری که «مرجع تقلید نُجَباء کیست» پاسخ داد: صراحتاً اعلام می‌کنیم که این جنبش امتداد فکر شهیدین صدرین است که از حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای تقلید می‌کند و به هیچ وجه این را مخفی نمی‌کنیم.

ــ جدیدترین تصمیم نظامی نُجَباء در سوریه

شیخ اکرم الکعبی در ادامه این گفتگو به موضوع حضور نُجَباء در کشور سوریه پرداخت و اظهار داشت: ما می‌دانستیم که هجوم و توطئه علیه سوریه، در عراق هم تکرار خواهد شد و این‌گونه نیروهایمان را بر اساس وجدان انسانی و تکلیف شرعی به سوریه فرستادیم.

وی حضور رزمندگان نُجَباء در سوریه را مغایر با قانون اساسی عراق ندانست و خاطرنشان کرد: البته از سه ماه قبل در حال خروج از سوریه هستیم، چراکه ارتش سوریه قدرت خود را بازیافته است.

ــ نُجَباء پس از تحریم‌های آمریکا

مقام عالی‌رتبه مقاومت عراق همچنین با «مدال افتخار» توصیف کردن گنجانده شدن نُجَباء در لیست ترور آمریکا، اقدام واشنگتن را نسبت به فعالیت این جنبش در خاک عراق، «بی‌اثر» اعلام کرد.

شیخ اکرم الکعبی در این باره اظهار داشت: ما شعار «از جهاد اصغر به سمت جهاد اکبر» را پس از نابودی داعش مطرح کردیم و منظور ما فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی برای تقویت ارتباط با ملت عراق است؛ اما در صورتی که بخواهیم وارد عرصه سیاسی شویم نیز آمریکا توان منع ما را نخواهد داشت.

ـ ارتش؛ شناسنامه عراق

وی در بخش پایانی گفتگوی خود به حاشیه‌های اخیر به وجود آمده نسبت به جایگاه ارتش در عراق اشاره کرد و گفت: نُجَباء قبل تاسیس الحشدالشعبی در کمربند امنیتی بغداد از عراق دفاع کرده است و از همان لحظه اعلام کردیم که نمی‌خواهیم جایگزین ارتش عراق باشیم.

دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء، ارتش را شناسنامه عراق خواند و تصریح کرد: در واقع، این آمریکایی‌ها بودند که ارتش عراق را تضعیف کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.