شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷

نذر امسال من نجات جان انسان‌ها

اجرای طرح نذر خون حسینی در خراسان رضوی

طرح اهدای خون

طرح نذر خون حسینی امسال با دو شعار کلیدی "دسترسی به خون سالم حق همه نیازمندان به خون" و "نذر امسال من نجات جان انسان‌ها" برگزار می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین ، سیدحمیدرضا اسلامی مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، گفت: طرح نذر خون حسینی در ماه‌های محرم و صفر و از اول محرم تا بیستم صفر " ۱۰ شهریور تا ۲۷ مهر ماه ۹۸"در پایگاه‌های اهدای خون خراسان رضوی اجرا می‌شود.
او ادامه داد: ضمن دعوت از زائران و مجاوران امام رضا (ع) جهت مشارکت در این طرح، از عزاداران حسینی می‌خواهیم که به‌جهت عدم ازدحام جمعیت داوطلبان اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، با پیوستن به طرح بزرگ نذر خون حسینی، مدیریت خوبی را در این طرح ۵۰ روزه داشته باشند و کلیه مراجعات تنها در این دو روز خاص نباشد.

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی با بیان اینکه طرح نذر خون حسینی امسال با دو شعار کلیدی "دسترسی به خون سالم حق همه نیازمندان به خون" و "نذر امسال من نجات جان انسان‌ها" برگزار می‌شود، گفت: این طرح با رویکرد استفاده صحیح از ظرفیت فرهنگی مردم به‌ منظور پیوستن به صف داوطلبان اهدا خون در ماه‌های محرم و صفر اجرا می‌شود.
اسلامی افزود:گرچه معتقدیم که نیاز به  خون دائمی بوده و منوط به زمان خاص نمی‌شود، اما این ایام خاص بهترین زمان برای شروع این عمل خداپسندانه و پیوستن به جمع داوطلبان اهدای خون است.

او ادامه داد: در ایام سوگواری امام حسین (ع) پایگاه‌های اهدای خون مشهد شامل پایگاه ثامن واقع در ورودی حرم مطهر رضوی از سمت بست‌های شیخ طوسی و شیخ طبرسی، پایگاه امام رضا (ع) واقع در میدان شریعتی "تقی‌آباد" ابتدای خیابان دانشگاه، پایگاه امید واقع در خیابان آیت‌الله شیرازی، نبش آیت‌الله شیرازی ۳، طبقه منهای یک مجتمع تجاری و اقامتی امید، پایگاه شهید کریمی واقع در قاسم‌آباد، بولوار شریعتی، شریعتی ۲۸، پایگاه میلاد واقع در بولوار استقلال، بین استقلال ۲ و ۴، پایگاه مهر واقع در بولوار ابوطالب، نبش ابوطالب ۳۳ و همچنین پایگاه‌های اهدای خون شهرستان‌های استان آماده خونگیری از اهداکنندگان خون هستند.

مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی در رابطه با ساعت فعالیت پایگاه‌های اهدای خون استان در ایام اجرای طرح نذر خون حسینی، گفت: در این ایام تمامی پایگاه‌های اهدای خون استان در نوبت صبح و از ساعت ۷:۴۵ تا ۱۳:۰۰ آماده خونگیری از اهداکنندگان خون هستند؛ همچنین پایگاه امام رضا (ع) به‌جز نوبت صبح، در نوبت عصر و از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۸:۴۵ هم فعال است.

اسلامی افزود: در طرح نذر خون حسینی پارسال، از ۲۵ هزار ۶۹۹ نفر خونگیری به‌عمل آمد و این میزان مراجعه و اهدا به نسبت مدت مشابه سال قبل از آن با رشد ۵.۵ درصدی همراه بود و برای امسال هم همین میزان رشد را پیش‌بینی کرده‌ایم.

او با بیان اینکه خون و فرآورده‌های خونی بیماران با حضور مستمر اهداکنندگان تامین می‌گردد، ادامه داد: سازمان انتقال خون وظیفه تهیه و تامین خون و فرآورده‌های خونی مورد نیاز مراکز درمانی و بیمارستان‌ها را برعهده دارد و تامین این ماده حیاتی و ارزشمند با اهدای خون انسان‌های نوع‌دوست و ایثارگر میسر است و بی‌شک با حضور مستمر اهداکنندگان خون در پایگاه‌های اهدای خون نگرانی و دغدغه‌ای بابت کاهش خون و فرآورده‌های خونی نخواهیم داشت.
باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.