چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸

رئیس شورای انسجام‌بخشی صنعت آب و برق استان همدان:

انجام مانورهای مشترک موجب آمادگی نیروها می‌شود

پیک بار برق

همدان _ رئیس شورای انسجام‌بخشی صنعت آب و برق استان همدان با بیان اینکه با ایجاد یک کمیته ویژه در شورای هماهنگی صنعت آب و برق استان از آمادگی لازم برای مقابله با حملات سایبری برخوردار هستیم، گفت: انجام مانورهای مشترک به هم‌افزایی دانش و افزایش آمادگی نیروها می‌انجامد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، مانورهای تمرینی، آموزشی مناطق ششگانه کشور(غرب و شمال) با حضور تیم‌های مدیریت بحران و پدافند غیرعامل صنعت آب و برق استان‌های همدان، تهران، قزوین، البرز، مرکزی، مازندران و قم در نیروگاه برق شهید مفتح همدان برگزار شد.
رئیس شورای انسجام‌بخشی صنعت آب و برق استان همدان در این مانور با بیان اینکه حوزه آب و برق حوزه خطیری است، اظهار داشت: حوادثی که امسال داشتیم موجب شد مشکلاتی ایجاد شود اما به دلیل ورود خوب ستاد مدیریت بحران آسیب‌ها کاهش یافت.
محمدمهدی شهیدی با اشاره به اینکه نیروهای تهدید کننده در صنعت آب و برق، عوامل طبیعی، حملات نظامی و حملات سایبری است، گفت: مهمترین وظیفه این صنایع استمرار در خدمت‌رسانی است و همه تلاش‌ها به این منظور صورت می‌گیرد که خدمات این صنعت به مشترکین قطع نشود.
وی ابراز داشت: بیشترین خسارات و آسیب‌هایی که به شبکه توزیع برق در استان وارد می‌شود ناشی از حوادث طبیعی و تغییرات آب و هوایی است.
رئیس شورای انسجام‌بخشی صنعت آب و برق استان همدان در ادامه مهم‌ترین مشکل در همدان را وزش باد با سرعت زیاد عنوان کرد و گفت: ضروری است در این زمینه اقدامات مؤثری مانند تبدیل سیم مسی به کابل خودنگهدار انجام شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.