یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳

شرمن: ایران در دوره ترامپ، جسورتر شده است

شرمن

رئیس پیشین تیم مذاکرات هسته‌ای واشنگتن با تهران، ضمن ابراز نگرانی از گام سوم کاهش محدودیت‌های برجامی گفت، ایران در دوره ترامپ، «جسورتر» شده است.

قدس آنلاین: «وندی شرمن» رئیس پیشین تیم مذاکرات هسته‌ای آمریکا با ایران، درباره پایان محدودیت‌های برجام در بخش «تحقیق و توسعه» بشدت هشدار داد.

پایگاه آمریکایی «بیزینس اینستایدر»، در واکنش به گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران در پاسخ به خروج غیرقانونی آمریکا از این توافق و اجرا نشدن تعهدات کشورهای اروپایی در زمینه جبران خروج واشنگتن از برجام، به سراغ یک چهره آشنای آمریکایی در مذاکرات هسته‌ای واشنگتن با تهران رفته است.

وندی شرمن رئیس پیشین تیم مذاکرات هسته‌ای آمریکا با ایران در دولت «باراک اوباما» درباره گام‌های کاهش تعهدات برجامی ایران و به ویژه گام سوم به شدت ابراز نگرانی کرد.

او مدعی شد: «این اقدامات، نگران‌کننده است برای اینکه از یک چارچوبی که درباره رسیدن ایران به یک سلاح اتمی اطمینان حاصل می‌کرد، دارد دور می‌شود در حالی که رئیس‌جمهور ترامپ گفته است که (عدم دستیابی ایران به سلاح اتمی) برایش بیشترین اهمیت را دارد».

شرمن که سابقه لفاظی‌های ضد ایرانی را در کارنامه خود دارد و یک بار در اوج مذاکرات هسته‌ای مدعی شده بود که «فریبکاری بخشی از  DNA ایران است»، در مصاحبه با بیزینس اینسایدر هم علیه ایران اظهارنظر تازه‌ای کرده است.

منبع: خبرگزاری فارس

نظرات

  • ۱۳۹۸/۰۶/۱۸ - ۲۲:۳۳
    0 0
    ایران همیشه جسور است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.