جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴

ثبت‌نام مدیران کاروان‌های زیارتی پیاده رضوی درسال ۹۸ آغاز شد

زائران پیاده رضوی از کشور عراق و عتبات عالیات در ۶۰ کیلومتری مشهد: گزارش تصویری

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام‌رضا(ع) گفت: ثبت نام مدیران کاروانهای زیارتی پیاده امام رضا (ع) که از اول محرم ۹۸ آغاز شده بود تا پایان شهریورامسال ادامه دارد .

به گزارش قدس آنلاین ؛ حسین رضائی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: مدیران کاروان‌های زیارتی که در ایام دهه پایانی صفر (بعد از اربعین) قصد تشرف به‌صورت پیاده به مشهد مقدس را دارند می‌توانند با مراجعه به سایت « جمعیت خدمتگزارزائران پیاده » به آدرس: www.Zaerin8.com یا www. Zaerin8.ir نسبت به ثبت نام و یا تکمیل و ویرایش اطلاعات خود در مهلت تعیین شده اقدام کنند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام‌رضا(ع) تصریح کرد: مدیرانی که در سال گذشته ثبت نام کرده‌اند نیازی به ثبت نام مجدد نداشته و با مراجعه به بخش ویرایش، اطلاعات سال جدید را کامل کنند.

رضائی عنوان کرد: متقاضیان علاوه بر تکمیل فرم مشخصات فردی، پزشکی و کاروان؛ تصویر مدارک مورد نیاز از جمله عکس، کارت ملی، شناسنامه و معرفی‌نامه خود را از طریق سایت بارگذاری کنند؛ مدیران کاروان‌های زیارتی پیاده برای دریافت این معرفی‌نامه می‌توانند به فرمانداری، بخشداری، دهداری و یا سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان‌های محل اقامت خود مراجعه کنند.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از 50 مدیر کاروان پیش ثبت نام کردند که 12 درصد آن‌ها مدیران جدید هستند. همایش مدیران کاروان‌های زیارتی در مشهد برگزار می‌شود که محل همایش برای همه اطلاع رسانی خواهد شد

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام‌رضا(ع) بیان کرد: نکاتی قابل ذکر است که مدیران باید توجه کنند. نخست این که اخذ معرفی نامه از سازمان تبلیغات اسلامی و مراکزی که اعلام شد، باید اسکن آن را در سایت بارگذاری و اصل نامه را باید در روز همایش تحویل واحد ثبت نام ستاد جمعیت خدمتگزار بدهند. در غیر این صورت ثبت نام آنان قطعی نمی‌شود.

رضایی اظهار کرد: دومین نکته این است که با توجه به اینکه کلیه اطلاعات مورد نیاز از طریق پیامک به اطلاع مدیران کاروان‌ها می‌رسد، شماره همراهی را در سایت بنویسند که در دسترس بوده و انحصارا مربوط به خودشان باشد.

وی اضافه کرد: از دیگر نکاتی که باید توجه شود این است که برای کاروان‌های جدید حداکثر 140 نفر و حداقل 50 نفر گنجایش لحاظ شده است. این موضوع را در ثبت نام رعایت نمایند و همچنین در زمان ثبت‌نام علاوه بر نام و اطلاعات خود، نام و اطلاعات کامل معاون و روحانی کاروان را ذکر کنند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام‌رضا(ع) تصریح کرد: مدیران کاروان‌ها سعی کنند در کاروان حتما روحانی، مداح و یا فردی آشنا به علوم دینی و احکام داشته باشند؛ همچنین مدیران کاروان هنگام ثبت‌نام تاریخ دقیق ورود خود به مشهد را مشخص نمایند.

منبع : تسنیم

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.