شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۰

ارائه خدمات به کودکان سرطانی خراسان توسط محک

سرطان

این سازمان با باور به اینکه بهره‌مندی از خرد جمعی موجب خلق ناممکن‌ها و ایجاد فرصت‌های بی‌نظیری می‌شود، می‌کوشد تا با همراهی نیکوکاران در جای جای این سرزمین شایسته‌ترین سطح از خدمات درمانی و حمایتی را در مسیر مبارزه با سرطان به فرزندانش ارائه دهد

به گزارش قدس آنلاین محک از ابتدای تأسیس تا پایان سال گذشته مجموعا 2557 کودک مبتلا به سرطان ساکن استان خراسان را تحت حمایت خود قرار داده است. این درحالی است که هر روز 6 کودک جدید در سراسر ایران به جمع کودکان تحت حمایت این مؤسسه اضافه می‌شود. 

دکتر آراسب احمدیان مدیرعامل محک تأمین هزینه‌های دارو و درمان را یکی از مهمترین دغدغه‌های محک اعلام کرد و گفت: « تأمین هزینه دارو و درمان تمامی کودکان مبتلا به سرطان در سراسر ایران یکی از مهم‌ترین چالش‌های محک است. به همین دلیل این سازمان در برنامه راهبردی 1400- 1396 خود یکپارچه‌سازی خدمات درمانی و حمایتی برای فرزندانش در سراسر نقاط ایران را هدف قرار داد. به عبارت دیگر تعداد زیادی از فرزندان محک در شهرستان‌ها درمان می‌شوند که ارتقای روز به روز ارائه خدمات شایسته به آنها از اهداف محک است. 2557 نفر از این کودکان ساکن استان خراسان هستند که این استراتژی در آینده آنها نیز نقش خواهد داشت. کودکانی که پرونده‌های پزشکی تمامی آنها در بیمارستان‌ شیخ تشکیل شده و در حال گذراندن مراحل درمان خود در این بیمارستان‌ هستند. همچنین محک طی تفاهم‌نامه‌ای اقدام به توانمندسازی مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان خراسان نموده است.»

وی در پاسخ به این سوال که هدف از توانمندسازی خیریه‌ها در استان‌های مختلف چیست گفت: مؤسسه خیریه محک از سال 1388 و در قالب برنامه استراتژیک 95-90 خود اقدام به توانمندسازی خیریه‌های حوزه سرطان در استان‌های آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و اصفهان کرده است. مؤسسه‌هایی که کاملاً مستقل از محک فعالیت می‌کنند، اما دانش و تجربه 28 سال فعالیت مؤسسه خیریه محک در راستای حمایت از کودکان مبتلا به سرطان در اختیارشان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل محک هدف از این اقدام را اینگونه بیان کرد: «این مؤسسه‌ها کاملاً مستقل از محک فعالیت می‌کنند، اما دانش و تجربه بیش از ربع قرن فعالیت مؤسسه خیریه محک در راستای حمایت از کودکان مبتلا به سرطان در اختیارشان قرار می‌گیرد. این مؤسسات توانمند می‌شوند تا  طی یک دوره پنج ساله، هر سال 15 درصد از منابع لازم برای درمان کودکان مبتلا به سرطان آن استان را از محل جلب مشارکت‌های مردمی همان استان تأمین کنند و در چارچوب استانداردهای مؤسسه محک به ارائه خدمت به این کودکان بپردازند. لازم به تأکید است که این مؤسسات دفتر یا نمایندگی مؤسسه خیریه محک نیستند و به صورت مؤسسات مستقل با هیأت مدیره مستقل، اما در چارچوب استانداردهای محک فعالیت می‌کنند. در همین راستا با عقد تفاهم‌نامه‌ای میان خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان در استان خراسان و محک در سال 1398 مقرر شد تا در یک دوره پنج ساله تجارت منطبق با استانداردهای محک در حوزه جلب مشارکت‌های مردمی و تبدیل آن به خدمات درمانی و حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان به این خیریه منتقل شود.»

احمدیان در پایان افزود: «محک در طول 28 سال فعالیت تخصصی در حوزه سرطان کودکان همواره به ظرفیت‌های جامعه مدنی جهت تحقق مأموریت خود دلگرم بوده است. این سازمان با باور به اینکه بهره‌مندی از خرد جمعی موجب خلق ناممکن‌ها و ایجاد فرصت‌های بی‌نظیری می‌شود، می‌کوشد تا با همراهی نیکوکاران در جای جای این سرزمین شایسته‌ترین سطح از خدمات درمانی و حمایتی را در مسیر مبارزه با سرطان به فرزندانش ارائه دهد و در این راستا تمامی نیکوکاران در سراسر شهرهای کشور درخواست می‌کند تا کودکان مبتلا به سرطان این سرزمین را از یاد نبرده و محک را در تأمین هزینه دارو و درمان فرزندانش در تمامی شرایط اقتصادی و اجتماعی یاری دهند.»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.