شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۶

با پیروزی قاطع بر استرالیا

جام قهرمانی والیبال آسیا در تهران ماند

والیبال

تیم ملی والیبال ایران توانست برای سومین بار قهرمان آسیا شود.

قدس آنلاین: در این دیدار که در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد، بلندقامتان ایران با پیروزی قاطع ۳ بر صفر استرالیا را شکست دادند. 

ایران  با ترکیب میلاد عبادی پور، سعید معروف (کاپیتان)، فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، امیر غفور، علی اصغر مجرد و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) بازی را آغاز کرد.

*ست اول: ۲۵ – ۱۴ ایران
در حالی که امتیاز نخست بازی را استرالیا کسب کرد، با درخشش موسوی ستاره ایران در دفاع روی تور، حمله استرالیا دفاع شد تا بازی ۴ – ۲ به سود ایران شود. با عملکرد خوب غفور در سرویس و حمله، ایران ۶ – ۲ پیشی گرفت تا لبدف تقاضای وقت استراحت کند. برتری ایران در همه فاکتورها ادامه داشت تا ۸ – ۳ وقت استراحت فنی اول را کسب کند. در روز خوب مدافعان ایران علی اصغر مجرد آبشار توماس را دفاع کرد تا نتیجه ۱۱ – ۵ به سود ایران شود. در حالی که با سرویسهای خوب بازیکنان ایران دریافت‌ها و حملات استرالیا از کار افتاد بود، شاگردان کولاکوویچ توانستند ۱۶ – ۹ وقت استراحت فنی دوم را کسب کنند.

با ورود تیم ها به زمین روند خوب ایران در سرویس با درخشش موسوی ادامه داشت تا اختلاف دو تیم در امتیاز ۲۱ – ۱۱ به ۹ پوئن به سود ایران افزایش یابد. در میان تشویق بی امان هواداران برتری ایران در این ست ادامه داشت تا با سرویس پر قدرت غفور ۲۵ – ۱۴ ست نخست بازی را قاطعانه پیروز شود.

*ست دوم: ۲۵ – ۱۷ ایران
برتری ایران در ست دوم نیز ادامه داشت تا با آبشار میلاد عبادی ۳ – ۲ از استرالیا پیش بیافتد. با سرویس پرشی موجی موسوی، توماس در دریافت توپ اشتباه کرد تا ایران ۶ – ۴ پیشی بگیرد. عملکرد فوق العاده موسوی در زدن سرویس‌های پرشی موجی همچنان ادامه یافت تا پس از دو بازگشت متوالی توپ به زمین ایران، شاگردان کولاکوویچ ۸ – ۴ وقت استراحت فنی اول را کسب کنند. روی حملات پر سرعت ایران دفاع استرالیا بارها جا ماند تا اختلاف دو تیم به ۵ پوئن افزایش یابد. در حالی که استرالیا با دو آبشار ویلیام اختلاف را به ۲ امتیاز کاهش داد، اما با سرویس های خوب غفور ایران توانست ۱۶ – ۱۰ وقت استراحت فنی دوم را نیز از آن خود کند.

پس از یک رالی ۱۷ ثانیه ای، محمد موسوی حرکت دوبل وسط ادگار را تک دفاع کرد تا مانع از کاهش اختلاف شده و نتیجه همچنان ۱۹  – ۱۳ به سود ایران باشد. روی یک حرکت دوبل وسط عبادی پور ایران را در امتیاز ۲۱ – ۱۴ با ۷ پوئن اختلاف پیش انداخت. لبدف در حالی برای استرالیا تقاضای وقت استراحت کرد که ایران ۲۳  - ۲۵ پیش بود. در این ست نیز استرالیا مقابل مدافعان ایران حرفی برای گفتن نداشت تا سروقامتان ۲۵ – ۱۷ پیروز ست دوم بازی شوند.

ست سوم  ۲۵ -  ۲۱ ایران

در ست سوم بازیکنان استرالیا برای فرار از شکست، هرچه در توان داشتند رو کردند. بازی در این ست تا حدودی به صورت پایاپای پیش می‌رفت اما بازهم استرالیا مقابل قدرت والیبال ایران حرف چندانی برای گفتن نداشت. ایران در حمله مقتدر و در دفاع مستحکم بود. ضریب اشتباهات بازیکنان نیز به غیر از اوایل ست سوم، بسیار کم بود و به این دلیل فرصت چندانی به حریف نمی‌رسید. در نهایت هم کولاکوویچ و شاگردانش هم انتقام باخت را از استرالیا گرفتن و هم یک قهرمانی شیرین به دست آوردند. نمایش بازیکنان ایران به قدری کم‌نقص بود که در طول بازی، کادر فنی نه نیازی به گرفتن وقت استراحت دید و نه انجام تعویض.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.