دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰

پرونده بارش‌های استان همدان بسته شد

بارش باران

همدان-مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان اظهار کرد: در سال آبی به میزان ۶۰۷ میلیمتر برف و باران در همدان بارید.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای همدان، منصور ستوده  با اشاره به اینکه بارش استان در مدت مشابه سال گذشته ۳۸۹ میلی‌متر و متوسط بلندمدت ۳۴۵ میلی‌متر بوده است افزود: بارش‌های امسال نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته ۵۶ درصد و در مقایسه با متوسط بلندمدت ۷۶ درصد افزایش داشته است. 
ستوده بیان کرد: در محدوده مطالعاتی همدان ـ بهار ایستگاه سد اکباتان ۶۰۱ میلی‌متر بارندگی رخ داده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۴۲۴ میلی‌متر بوده است که ۴۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد. 
وی میزان بارندگی در ایستگاه وسج محدوده مطالعاتی نهاوند در سال گذشته را ۴۱۳ میلی‌متر اعلام کرد و گفت: امسال در این ایستگاه ۷۰۹ میلی‌متر بارندگی گزارش شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۷۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد. 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان بیان کرد: بییشترین بارش سال آبی ۹۸-۹۷ مربوط به ایستگاه وراینه محدوده مطالعاتی نهاوند ۸۸۱ میلی‌متر بوده که نسبت به بارش ۵۴۸  میلی‌متر در مدت مشابه سال گذشته ۶۱ درصد افزایش دارد. 
وی با اشاره به اینکه در ایستگاه آق کهریز همدان-بهار ۴۸۹ میلیمتر بارندگی رخ داده است افزود: میزان بارندگی سال گذشته در این ایستگاه ۳۷۳ میلی‌متر بوده که مقایسه این دو عدد افزایش ۳۱ درصدی بارندگی در این منطقه را نشان می‌دهد. 
ستوده با اعلام اینکه ایستگاه قهاوند در محدوده مطالعاتی رزن ـ قهاوند ۴۸۷ میلی‌متر بارندگی داشته است گفت: میزان بارندگی ثبت شده در این ایستگاه در مدت مشابه سال گذشته ۳۲۵ میلی‌متر بوده که مقایسه آنها خبر از افزایش ۵۰ درصدی دارد. 
وی با بیان اینکه سال گذشته در ایستگاه خمیگان محدوده مطالعاتی رزن-قهاوند ۴۶۵ میلی‌متر بارندگی داشتیم تصریح کرد: میزان بارندگی امسال در این ایستگاه برابر ۳۱۳ میلی‌متر بوده که نشاندهنده افزایش ۵۲ درصدی بارندگی منطقه دارد. 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.