چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹

جذب هیئت علمی در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی

جذب هیئت علمی

پژوهشکده علوم اسلامی وابسته به بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در فراخوانی از طریق سامانه جذب هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، عضو هیئت علمی پژوهشی می‌پذیرد.

به گزارش قدس آنلاین، سرپرست پژوهشکده علوم اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: این بنیاد به منظور پاسخگویی به بخشی از نیازهای پژوهشی کشور در سال‌ ۱۳۷۵، مجوز قطعی تأسیس پژوهشکده علوم اسلامی را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دریافت کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی مردانی گلستانی افزود: پیرو مصوبه مجمع عمومی بنیاد پژوهش‌های اسلامی در سال ۱۳۹۶، مکاتبات لازم با مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت گرفت و برای سومین بار، اعلام نیاز بنیاد پژوهش‌های اسلامی در فراخوان شهریور ۱۳۹۸ در سامانه مرکز جذب ثبت شد.
حجت‌الاسلام مردانی گلستانی تصریح کرد: پژوهشکده علوم اسلامی دارای سه گروه پژوهشی مصوب شامل، گروه فرهنگ، ادب و تمدن اسلامی، گروه تحقیقات علوم قرآنی و فقه جعفری و گروه تصحیح و ترجمه متون اسلامی است و در فراخوان شهریور ۱۳۹۸ در شش رشته، اخلاق و آشنایی با منابع اسلامی، ادیان و عرفان، تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی، علوم قرآن و حدیث، علوم اجتماعی و سیاست گذاری فرهنگی است عضو هیئت علمی پژوهشی می‌پذیرد.
وی با اشاره به اینکه برای جذب اعضای هیئت علمی پژوهشی دو گونه شرایط عمومی و اختصاصی منظور شده است، گفت: شرایط عمومی جذب هیئت علمی برای دکتری پیمانی، داشتن مدرک دکتری تخصصی یا سطح چهار حوزه، کارت پایان خدمت و حداکثر سن ۴۰ سال است و شرایط اختصاصی جذب، دارا بودن تحصیلات حوزوی و مطالعات عمیق اسلامی (شرط الزامی) و برخورداری از سوابق پژوهشی حداقل در یکی از حوزه های امام رضا(ع)، وقف و نذر، زیارت، آستان قدس و انقلاب اسلامی است.
گفتنی است، متقاضیان جذب می‌توانند از طریق وب سایت مرکز جذب هیئت علمی به آدرس http://www.mjazb.ir اقدام کنند.

منبع: آستان نیوز

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.