جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱

در آغاز عملیات درختکاری و شبکه آبیاری کمربند سبز جنوبی مشهد عنوان شد؛

هکتار به کمربند سبز مشهد اضافه خواهد شد

کمربند سبز

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت‌: امسال 350 هکتار به توسعه کمربند سبز اضافه خواهد شد که قرارداد آن با مبلغ ۱۹ میلیارد تومان اعتبار، منعقد شده است.

به گزارش قدس آنلاین ، مهدی یعقوبی عصر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی درخت کاری و شبکه آب‌یاری در عرصه کمربند سبز جنوبی، اظهار کرد: عملیات اجرایی کمربند سبز از سال 1374  با مشارکت دولت و محیط‌زیست آغاز شد و تا سال 84 این پروژه 490 هکتار، پیشرفت کرد.

وی افزود: از سال ۸۴ تاکنون، توسعه این عملیات براساس اعتبارات شهرداری بود. در این مدت، ۲۷۷۰ هکتار کمربند سبز با یک میلیون و 500 هزار اصله درخت ایجاد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد عنوان کرد: بیش از ۱۰ مخزن در عرصه کمربند سبز جنوبی اجرا شده که ۸ کیلومتر آن لوله‌گذاری شده است.

یعقوبی ادامه داد: خط انتقال تصفیه‌خانه‌های برنامه‌ریزی شده در حال اجراست که براساس آن می‌توانیم، منبع آبی پایدار برای کمربند سبز داشته باشیم.

وی بیان کرد: امسال حدود ۳۵۰ هکتار به توسعه کمربند سبز اضافه خواهد شد که قرارداد آن با مبلغ ۱۹ میلیارد تومان اعتبار منعقد شده است. امیدواریم تا اوایل سال آینده به بهره‌برداری برسد.

️دادستانی در خصوص کمربند سبز جنوبی در کنار شهرداری است

در ادامه این مراسم، قاضی فرزاد بهشتی دادیار حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مرکز استان خراسان‌رضوی در خصوص کمربند سبز ارتفاعات جنوبی مشهد، اظهارکرد: اتفاقات خوبی در کمربند سبز ارتفاعات جنوبی مشهد رقم خورده است اما علاوه بر شهرداری، دستگاه‌های دیگر نیز باید پای کار بیایند.

وی ادامه داد: دادستانی در هر مسئله‌ای مانند  تصرف زمین‌ها آماده همکاری است و در خصوص کمربند سبز  نیز در کنار شما خواهد بود.

۱۲ برابرکردن بودجه جداسازی آب شرب از غیرشرب

محمدرضا کلائی شهردار مشهد در بخش دیگری از مراسم آغاز عملیات اجرایی توسعه درخت‌کاری و شبکه آب‌یاری در عرصه‌های کمربند سبز جنوبی، اظهارکرد: توسعه کمربند سبز جنوبی مشهد را چه با حضور و چه بدون حضور دیگر ارگان‌ها انجام خواهیم داد.

وی عنوان کرد:  ۱۹ هزار هکتار ارتفاعات جنوب مشهد را  توسعه فضای سبز خواهیم داشت‌. ما هدف گذاری خود را انجام داده‌ایم و در این خصوص هیچ محدودیت بودجه‌ای نداریم. تنها مشکل ما محدودیت آب است که با اتصال به شبکه آب‌یاری نیز این موضوع پیگیری خواهد شد.

شهردار مشهد ادامه داد: در ۶ ماه دوم سال جاری، تحول جدی در این زمینه اتفاق خواهد افتاد. با ۱۲ برابر کردن بودجه جداسازی آب شرب از غیر شرب، به این توسعه امیدوار هستیم.

وی با بیان اینکه« از دادستانی برای ورود و همراهی‌ در این خصوص تشکر می‌کنم»؟، بیان کرد:  اگر همراهی آن‌ها نبود، شاید بخش زیادی از اراضی را از دست داده بودیم . این کار بزرگ‌ترین هدیه به مردم مشهد و آیندگان شهر خواهد بود.

منبع : ایسنا

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.