چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴

مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان؛

لزوم فعال کردن پارک بانوان/ پارک بانوان آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد

مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان

خوزستان_ مدیر کل امور بانوان استانداری خوزستان راه اندازی پارک بانوان را مهم و در راستای بهبود شرایط زیست و کاهش آسیب های اجتماعی دانست و گفت: در تلاش هستیم هر چه سریع تر پارک های بانوان را فعال کنیم.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، سیده فرانک موسوی مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان درحاشیه بازدید از پارک های بانوان اهواز، اظهار کرد: پارک بانوان جایی برای یک تفریح کاملا زنانه است، از این رو در تلاش هستیم هر چه سریع تر پارک های بانوان اهواز را فعال کنیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان با انتقاد از اینکه ۲ پارک بانوان اهواز مشکلات زیادی دارند و نیازمند توجه و حمایت دستگاه های متولی هستند افزود: برخی از زنان و دختران مرتب در این خصوص با بنده صحبت و مطالبه گری می کنند، باید با جدیت و تلاش همگانی هرچه سریع تر این پارک ها فعال شده و به بهره برداری برسند.
وی با بیان اینکه پارک بانوان شهروند در بعضی روزها به صورت عمومی مورد استفاده قرار می گیرد تصریح کرد: تمام برنامه ریزی ها در راستای استفاده فقط بانوان از پارک شهروند به صورت همه روزه انجام شده و این مهم به زودی اجرا خواهد شد.
وی همچنین بر توجه به مطالبات زنان به منظور ایجاد یک فضای کاملا سالم و امن که همانا ابتدایی ترین خواسته آنهاست تاکید کرد و ادامه داد: مقدمات پارک بانوان ولیعصر (عج) گلستان با همکاری سازمان آب و برق، آب و فاضلاب و شهرداری به ویژه معاونت فرهنگی آن فراهم شده و به زودی این پارک به طور کامل به بهره برداری می رسد.
موسوی با اشاره به عدم دسترسی مناسب به پارک، بر ایجاد آژانس بانوان به منظور انتقال بانوان از پارک به خانه تاکید کرد و اذعان داشت: آژانس بانوان علاوه بر تضمین امنیت بانوان، سهولت و تسریع در رسیدن به خانه را نیز فراهم می کند.
وی همچنین راه اندازی پارک بانوان را مهم و در راستای بهبود شرایط زیست و کاهش آسیب های اجتماعی دانست و عنوان کرد: وجود پارک های بانوان از ضرورت های امروز شهرهاست که می تواند محلی برای ورزش و تفریح زنان و دختران در آرامش و در محیطی امن و سالم باشد.
وی با اشاره به مهم ترین اهداف و پیامدهای ایجاد پارک بانوان ابراز کرد: حفظ و تحکیم بنیان خانواده، تامین فضاهای ورزشی ویژه بانوان، تقویت روحیه شادی و نشاط در بانوان به ویژه دختران، حفظ سلامت جسمی و روحی زنان در محیطی امن همراه با آرامش از جمله اهداف ایجاد و وجود پارک بانوان است.
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.