چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶

معاون پارلمانی رئیس جمهور:

با انتزاع وزارت بازرگانی رئیس جمهور باید دو وزیر به مجلس معرفی کند/ منتظر نظر شورای نگهبان درباره وزارتخانه جدید هستیم

آرش خلیل خانه

حسینعلی امیری

حسینعلی امیری گفت: با توجه به اینکه مصوبه مجلس برای تفکیک وزارت بازرگانی در واقع دو شخصیت و جایگاه حقوقی جدید را بوجود آورده رئیس جمهور باید برای هر دو وزارتخانه وزیر به مجلس معرفی کند

قدس آنلاین:حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی را مبنی بر تشکیل وزارت بازرگانی تهیه کرده بودند و دولت نیز با این طرح موافق بود و این طرح چهارشنبه هفته گذشته در مجلس به تصویب نمایندگان رسید و از سوی ریاست مجلس به شورای نگهبان ارسال شد.

وی که در حاشیه جلسه هیئت دولت با خبرنگاران گفتگو می‌کرد، افزود: طبق اطلاعاتی که ما روز گذشته گرفتیم، این مصوبه مجلس در دستور کار امروز شورای نگهبان قرار دارد، باید صبر کنیم و ببینیم که نظر شورای نگهبان در این خصوص چه خواهد بود. انشاءالله بعد از اینکه مصوبه به تایید شورای نگهبان رسید، درباره معرفی وزیر یا وزیران رئیس جمهوری تصمیم‌گیری می‌ کند.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری درخصوص معرفی وزیر یا وزیران نیز یادآور شد: از جهت حقوقی بین برخی از نمایندگان مجلس نسبت به این موضوع که یک وزیر معرفی بشود یا ۲ وزیر، صحبت‌ها و اظهارنظرهایی صورت گرفته است.

امیری عنوان کرد: بنده نه به عنوان معاون رئیس جمهوری، بلکه به اعتقاد شخصی خودم به عنوان یک دانش‌آموخته حقوق، با توجه به اینکه ۲ شخصیت حقوقی جدید با مصوبه مجلس شورای اسلامی تولد پیدا کرده قاعدتا باید ۲ وزیر معرفی شود.

وی تصریح کرد: قانونگذار در صلاحیت وزارتخانه‌ها تغییراتی نیز ایجاد کرده که این هم دلیلی بر این است که به اعتقاد بنده باید ۲ وزیر معرفی شود ولی به هر حال باید صبر کنیم و ببینیم که نظر شورای نگهبان در این زمینه چه خواهد بود و رئیس جمهوری در این خصوص چه تصمیمی می‌گیرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.