چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲

هوشمندسازی انشعابات آب مشترکان خراسان رضوی آغاز شد

کنتور دیجیتالی آب

تجهیز انشعابات پرمصرف آب در خراسان رضوی به کنتورهای هوشمند اخطار دهنده آغاز شد.

به گزارش قدس آنلاین، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی افزود: این کنتورهای هوشمند تمامی اطلاعات مربوط به میزان و نحوه مصرف آب را به سامانه پشتیبان مرکزی منتقل و در صورت مصرف بیش از حد به مشترک اخطار می‌دهند.

سید ابراهیم علوی افزود: نصب کنتور هوشمند در راستای ایجاد دولت الکترونیک عملیاتی شد و برخوداری از حسگرهای کنترل سختی آب، امکان  سنجش درصد کلر باقیمانده و اعلام برداشت قبل از کنتور از مزایای این دستگاه هاست.
وی ادامه داد: در فرایند هوشمندسازی کنتورهای آب بر روی انشعاب آب مشترکان یک عدد شیر برقی نصب می شود که در مواقع ضروری کار قطع و وصل را انجام می دهد ضمن آنکه در صورت دستکاری در کنتور، آب مشترک نیز مدیریت خواهد شد.  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: در مرحله نخست اجرای این طرح ۵۰ دستگاه کنتور هوشمند بر روی  انشعابات غیردائم و فصلی شامل رستوران ها و باغ ویلاها در شهر طرقبه نصب شد که از این تعداد ۱۰ دستگاه وارد مدار شده است.
علوی افزود: کنتورهای هوشمند نقش موثری در جلوگیری از برداشت های غیر مجاز و وارد آمدن آسیب به شبکه توزیع آب و تضییع حقوق شهروندان دارند.  
وی ادامه داد: با استفاده از این فناوری، اطلاعات کنتورهای هوشمند به صورت روزانه، ماهانه و یا هر زمان دلخواه توسط امور آب و فاضلاب مدیریت می شود.
او اضافه کرد: میزان مصرف آب هر مشترک خانگی در ماه به طور متوسط حدود ۱۲ متر مکعب است.
یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در ۷۳ شهر خراسان رضوی (به جز کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد) زیر پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب این استان هستند و ۳۰ درصد جمعیت زیر پوشش این شرکت در هفت شهر نیز از شبکه جمع آوری فاضلاب برخوردارند.  

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.