شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹

در ویژه برنامه «آوای محرم»؛

قطعه عاشورایی «نوای نینوا» رونمایی می‌شود/ نکوداشت ۴ پیشکسوت موسیقی مذهبی

عاشورا

ویژه برنامه «آوای محرم» با نکوداشت ۴ پیشکسوت موسیقی مذهبی سه شنبه ۲۳ مهر ساعت ۱۸:۳۰ در فرهنگ سرای ارسباران برگزار می شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی فرهنگ سرای ارسباران، برنامه «آوای محرم» با هدف معرفی، بررسی نوحه‌ها و نغمه‌های عاشورایی و مناسبت آنها با موسیقی دستگاهی ایرانی با تجلیل از چهار پیشکسوت موسیقی مذهبی ایران؛ مصطفی رحیم‌پور، محسن حسن‌زاده، ابوافضل میرزا احمدی و امیر زینعلی قاهانی برگزار می‌شود.

همچنین در این برنامه نشست واکاوی نواهای عاشورایی با حضور کارشناسان؛ مهدی امین فروغی و رضا مهدوی و کارشناس مجری علی شیرازی برگزار می‌شود. در ویژه‌برنامه «آوای محرم» از قطعه عاشورایی «نوای نینوا» برگرفته از سوگواره‌های موسیقایی استان بوشهر و آیین سینه زنی مربوط به این منطقه جغرافیایی کشور با صدای متین رضوانی ‌پور و تنظیم بابک ربوخه رونمایی می‌شود.

 این قطعه بر اساس نوحه‌های قدیمی منطقه بوشهر است که در گوشه شوشتری خوانده شده و از جمله آثار معتبر موسیقی نواحی منطقه جنوبی کشور در آیین‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) به ویژه مراسم سینه‌زنی است.

علاقه‌مندان برای حضور در این مراسم می‌توانند به فرهنگ‌سرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از سید خندان، خیابان جلفا مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۲۰-۲۲۸۷۲۸۱۸ داخلی ۱۲۲ تماس بگیرند.

انتهای پیام/                                                                            

                                                                                

                                                                                          

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.