دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴

نوجوان سنگ نورد اصفهانی از کما خارج شد

 سقوط سنگنورد

اصفهان- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از خارج شدن آرمان غیاثی پسر هشت ساله سنگ‌نورد از کُما و افزایش سطح هوشیاری وی خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین؛ جمعه ۲۹ شهریور امسال یک پسر هشت ساله به نام آرمان غیاثی بر اثر سقوط در حین مسابقه سنگ نوردی در باشگاهی در فولادشهر از توابع شهرستان لنجان در غرب اصفهان، صدمه جدی دید و در بیمارستان الزهرا(س) اصفهان بستری شد و در حالت کما با سطح هوشیاری پایین قرار داشت.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روز یکشنبه از افزایش سطح هوشیاری آرمان غیاثی خبر داد و گفت: هوشیاری وی صبح امروز افزایش یافت و از دستگاه تنفسی در بخش مراقبت های ویژه جدا شد.

آرش نجیمی با بیان اینکه در زمان حاضر به نظر می آید که خطر از این پسر هشت ساله دور شد، افزود: پزشکان امیدوارند که روند بهبودی را در روزهای آینده طی کند و از بخش مراقبت های ویژه خارج شود.

پسر هشت ساله سنگ نورد از سه هفته گذشته در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان الزهرا(س) بستری است و در این مدت خانواده وی و مسئولان وزارت ورزش و جوانان و هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی اصفهان پیگیر این حادثه و دلایل آن بودند.

به گفته مهدی نصر اصفهانی رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی اصفهان، در حادثه‌ای که برای "آرمان غیاثی" کودک آسیب‌دیده روی داد، خطای انسانی مشهود است و ناهماهنگی باشگاه ذوب آهن به عنوان باشگاه رسمی با  هیات کوهنوردی استان، نگرفتن مجوز برای برگزاری مسابقه‌ای که قرار بود در آن سالن برگزار شود و بی‌توجهی تیم مدیران، سرپرستان و عامل حمایتی در برگزاری این مسابقه، این واقعه تلخ را رقم زده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.