دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶

جمعی از فعالان فرهنگی و اساتید دانشگاه اندونزی به حرم رضوی مشرف شدند

صحن انقلاب حرم مطهر رضوی

جمعی از فعالان فرهنگی، اساتید دانشگاه و دانشجویان کشور اندونزی به همت مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.

به گزارش قدس آنلاین، این گروه از زائران که تعداد آن ها ۶۶ نفر بود، بعد از تشرف به حرم مطهر رضوی و بهره‌مندی از فیض زیارت امام علی بن موسی الرضا(ع)، از موزه مرکزی و گنجینه قرآن و نفایش آستان مقدس رضوی بازدید کردند.
مفتاح رحمت سرپرست این زائران اندونزیایی در حاشیه تشرف به حرم مطهر رضوی  گفت: حرم امام رضا(ع) مکانی مقدس و باشکوه است که روح عبادت و پرستش در این مکان مقدس در وجود انسان بیدار می‌شود و احساس معنوی که در اینجا تجربه کردم در قالب کلمات قابل توصیف نیست.
این استاد دانشگاه اندونزی افزود: در بازدید از موزه قرآن حرم مطهر رضوی، قرآن‌هایی را مشاهده کردم که خط آن منسوب به ائمه معصومین(ع) از جمله امام علی(ع)، امام حسن(ع) و امام رضا(ع) بود و به نظر من این آثار بسیار ارزشمند و زیبا هستند و باید به خوبی از آن‌ها مراقبت شود تا نسل‌های بعدی هم از این زیبایی‌ها بهره ببرند.
گفتنی است؛ اجرای برنامه‌های فرهنگی در رواق دارالمرحمه حرم مطهر رضوی از جمله پخش کلیپی با موضوع زیارت و امام رضا(ع)، اجرای برنامه سخنرانی در مورد آداب و فضیلت زیارت امام رضا(ع) و اهدای هدایای متبرک و فرهنگی از جمله برنامه‌های این گروه از زائران در حرم مطهر رضوی بود.

منبع: آستان نیوز

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.