سه‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی؛

اجرای طرح توانمند سازی روستائیان در دستور کار قرار گیرد

توانمند سازی روستائیان

یزد - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت : با هدف پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی باید طرح توانمند سازی روستائیان اجرا شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی دادگستری استان ، محمدحسین رحیمی زاده ، در حاشیه بازدید هیئت بازرسی قضایی از حوزه قضایی بهاباد، اظهارداشت: طرح توانمندسازی و آموزش‌های مهارتی روستاییان، عشایر، مناطق محروم در استان یزد به صورت متمرکز در دو بخش مروست و بهاباد با رویکرد اشتغال پایدار، به منظور توسعه کمی و کیفی تولیدات و ارائه خدمات بر اساس مزیت‌های منطقه‌ای با بهره‌گیری از ظرفیت‌های محلی و با هدف بهبود وضعیت و کیفیت زندگی جامعه هدف، اجرا می شود.

وی افزود: بدون تردید اشتغال روستائیان و بهبود وضعیت و کیفیت زندگی در مناطق محروم نقش مؤثری در پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی دارد.

رحیمی زاده تصریح کرد: بر اساس این طرح، باید سازمان‌ها و نهادهای زیربط با کمک مقامات محلی منابع  و اعتبارات خود را در محل‌های انتخاب شده متمرکز نمایند محل‌های محروم پس از مطالعات انجام شده کمک می‌کند که نقطه آبادانی در استان مشخص و برای سایر نقاط قابل الگو برداری باشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.