یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶

پیشتازی «رد خون» و فروش میلیاردی «مسخره‌باز» در هفته نخست اکران/ جدول فروش هفتگی

صبا کریمی

گزارش اکران

در حالی که فیلم «ماجرای نیمروز، رد خون» در سومین هفته اکران با فروش بالای سه میلیاردی خود صدرنشین جدول فروش هفتگی است، «مسخره باز» رقابت خود را با فروش یک میلیاردی در هفته اول اکران با دیگر فیلم ها آغاز کرده است.

به گزارش گروه فرهنگی قدس آنلاین، با آغاز اکران فیلم های جدید طی هفته های گذشته استقبال از آثار در حال نمایش نسبت به ماه های اخیر رشد بیشتری داشته است. این در حالی است که هفته پیش سینماهای سراسر کشور به مناسبت ایام اربعین حسینی از ساعت ۱۷ روز جمعه ۲۶ مهرماه تا شنبه ۲۷ مهرماه همزمان با اربعین حسینی به طور کامل تعطیل بوده اند.

اما نگاهی به آمار فروش فیلم ها نشان می دهد تا حدودی سینما از رکود اواخر فصل تابستان خارج شده و با اکران فیلم های جدید و در آستانه نمایش، تنور این رقابت و البته بازار سینما گرم تر از قبل شود.

فیلم «ماجرای نیمروز، رد خون» به کارگردانی محمدحسین مهدویان در سومین هفته اکران با استقبال بسیاری روبرو شده و در هفته ای که گذشت نیز با در اختیار داشتن ۱۸۰ سالن سینما و با فروش ۹۰۳ میلیون تومانی برای سومین هفته متوالی صدرنشین جدول فروش بود و مجموع فروش خود را به ۳ میلیارد و ۶۵۳ میلیون تومان رساند. این فیلم طی هفته های اکرانش بیش از ۲۸۱ هزار مخاطب را به سینما جذب کرده است.

«مسخره‌باز» اولین ساخته همایون غنی‌زاده در نخستین هفته اکرانش با استقبال بسیار خوبی روبرو شد و البته اکران این فیلم با کسب جایزه ویژه هیئت داوران سی و پنجمین جشنواره فیلم ورشو لهستان نیز همزمان شد. این فیلم در جشنواره سی و هفتم فجر مورد توجه منتقدان و تماشاگران قرار گرفته بود و روزهای خوبی را در اکران عمومی تجربه می کند. برهمین اساس «مسخره باز» با در اختیار داشتن ۶۰ سالن سینما طی هفته گذشته فروش ۸۷۸ میلیون تومانی را ثبت کرد و فروش کلی این فیلم نیز تا پیش از تعطیلات به یک میلیارد و ۲۸۳ میلیون تومان رسیده است و تا هفته گذشته و ۶۲ هزار نفر مخاطب این فیلم بوده اند. این در حالی است که سالن های در اختیار این فیلم نسبت به ۵ فیلم نخست جدول بسیار کمتر و به طور تقریبی نصف تعداد آنهاست.

اما سومین جایگاه جدول فروش هفتگی به فیلم «کلوپ همسران» ساخته مهدی صباغ‌زاده اختصاص پیدا کرده است، در حالی که فروش کلی این فیلم ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بوده است. همچنین این فیلم در ۴ هفته و با در اختیار داشتن ۱۲۴ سالن توانست طی هفته گذشته ۳۵۳ میلیون تومان را ثبت کند و به نظر می رسد نبود رقیب در ژانر کمدی فضای مناسبی برای این فیلم فراهم کرده است.

«درخونگاه» جدیدترین فیلم سیاوش اسعدی نیز که دومین هفته فروش خود را با در اختیار داشتن ۱۰۲ سالن تجربه می کند طی هفته گذشته ۳۲۸ میلیون تومان فروش را ثبت کرده است و رقم فروش کلی فیلم را به ۸۰۷ میلیون تومان رسانده است و در جایگاه چهارم جدول قرار گرفته است.

همچنین فیلم سینمایی «سال دوم دانشکده من» به کارگردانی رسول صدرعاملی در دومین هفته اکران و با ۱۰۵ سالن ۲۴۶ میلیون تومان فروش داشت و فروش کلی فیلم به رقم ۵۷۷ میلیون تومان رسیده و در جایگاه پنجم جدول فروش قرار گرفته است.

همچنین فیلم «مردی بدون سایه» به کارگردانی علیرضا رئیسیان ۱ میلیارد و ۱۸۶ میلیون تومان، «پیلوت» به کارگردانی ابراهیم ابراهیمیان ۴۹۰ میلیون تومان، «شاه کش» به کارگردانی وحید امیرخانی پس از ۴ هفته اکران با ۷۱ سالن سینما، ۸۹۴ میلیون تومان فروش داشته است.

علاوه بر این فیلم «کروکودیل» به کارگردانی مسعود تکاور که هفته آخر شهریور روی پرده سینماها رفته است، با محدودیت سنی بالای ۱۵ سال و در اختیار داشتن ۴۶ سالن سینمایی بیش از ۲۶۶ میلیون تومان فروش داشته و در مجموع ۲۳ هزار نفر مخاطب این فیلم بوده‌اند.

همچنین «شکستن همزمان بیست استخوان» به کارگردانی جمشید و نوید محمودی پس از ۴ هفته نمایش در ۵۹ سالن سینما ۲۲۸ میلیون تومان فروش داشته است که به تفکیک از مجموع فروش این فیلم ۱۴۸ میلیون تومان سهم سینماهای تهران بوده است. فیلم مستند «آبی به رنگ آسمان» به کارگردانی امیر رفیعی نمایش خود را از سوم مهرماه آغاز کرده و با در اختیار داشتن ۳۷ سالن سینما ۷۱ میلیون تومان فروش داشته و ۴ هزار نفر آن را در سینماها تماشا کرده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.