یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷

کاروان خدام‌الحسین پاکبانان شهرداری به مشهد بازگشتند

کاروان پاکبانان خدام الحسین(ع)

جمعی از پاکبانان شهرداری مشهد که در قالب کاروان خدام‌الحسین برای خدمت به زائران راهپیمایی عظیم اربعین حسینی به عراق رفته بودند امروز ۲۸ مهر در بازگست به ایران طی مراسمی در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد مورد استقبال قرار گرفتند.

به گزارش قدس آنلاین، معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: ۶۰۰ پاکبان شهرداری طی مدت ۱۲ روز در شهر نجف اشرف یک میلیون و ۲۰۰ هزار مترمربع از مسیر اطراف حرم مطهر حضرت امیرالمومنین علی بن ابیطالب(ع) و همچنین مسیر پیاده‌روی زائران اربعین حسینی را در کربلا آراسته و پاکیزه کردند.

مهدی یعقوبی افزود: امروز نخستین گروه پاکبانان اعزامی پس از بازگشت از عراق وارد کرمانشاه شده و سپس با هواپیما به مشهد آمدند. تا فردا ۲۹ مهر ماه نیز دیگر اعضای کاروان پاکبانان شهرداری به مشهد بازخواهند گشت.

وی ادامه داد: ۱۶ دستگاه ماشین‌آلات نیز برای خدمت در ایام اربعین حسینی به نجف منتقل شده بود که همه آن تجهیزات نیز در حال بازگشت به مشهد است.

معاون شهردار مشهد به در پیش بودن ایام آخر ماه صفر نیز اشاره و بیان کرد: هم‌اینک همه تلاش شهرداری بر ارایه بهترین کفیت و بالاترین کمیت خدمت به زائران دهه آخر صفر در مشهد معطوف شده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد نیز به خبرنگار ایرنا گفت: پاکبانان شهرداری مشهد اعزامی به نجف طی این مدت روزانه ۱۷۰ تن زباله را از مسیر راهپیمایان اربعین حسینی جمع‌آوری کردند.

علیرضا صحراگرد افزود: با پایان آیین اربعین حسینی کاروان خدام‌الحسین پاکبانان شهرداری مشهد نیز ظرف امروز و فردا به این شهر بازمی‌گردند تا در برنامه‌های خدماتی دهه آخر صفر در مشهد مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد: آمادگی لازم از سوی شهرداری مشهد برای خدمت‌رسانی به زائران بارگاه مطهر امام رضا(ع) در طول دهه آخر صفر با بهره‌گیری از تمامی امکانات در اختیار کسب شده است.

اعضای کاروان خدام‌الحسین شامل ۶۰۰ پاکبان شهرداری مشهد ۱۹ مهر ماه جاری برای خدمت‌ به زائران اربعین حسینی راهی نجف اشرف شده بودند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.