جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی،

بیش از ۱۰ هزار نفر در پویش «جهاد خدمت» اعلام همکاری کرده‌اند

خدمت رسانی به زائران پیاده دهه آخر صفر

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: بیش از ۱۰ هزار نفر برای حضور در پویش «جهاد خدمت» اعلام آمادگی کرده‌اند.

به گزارش قدس آنلاین ، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محسن بذرگری اظهار کرد: زائران ایرانی در ایام اربعین حسینی‌(ع) میزبانی مردم عراق را تجربه کرده‌اند و این ظرفیت می‌تواند با برنامه‌ریزی و ساماندهی زمینه مناسبی برای میزبانی از زائران میلیونی در ایام شهادت امام رضا(ع) را فراهم کند.
وی با بیان اینکه رویکرد اصلی پویش «جهاد خدمت» ارتقای فرهنگ میزبانی در شهر مشهد است، افزود: در مرحله اول این پویش برای مردم پیامک ارسال شد که آن‌ها در صورت تمایل به همکاری در پذیرایی، اسکان، حمل‌ونقل و یاری‌رساندن به زائران امام رضا(ع) سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی را مطلع سازند. تا امروز ۱۰ هزار نفر اعلام آمادگی کرده‌اند و انتظار می‌رود تا روزهای قبل از شهادت حدود ۲۰ هزار نفر در این پویش مشارکت نمایند.
بذرگری ادامه داد: این‌که مردم به‌ طور خودجوش در اولین فراخوان اعلام ‌شده تا این حد اعلام آمادگی کرده و درخواست مشارکت داشته باشند اتفاق مبارکی است و این نوید را می‌دهد که طی سال‌های آینده بتوانیم برنامه‌های منسجم و خوبی در این ایام داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه از اقشار مختلف جامعه برای خدمت‌رسانی‌های متفاوتی اعلام آمادگی کرده‌اند، افزود: اعلام همکاری مردم شیوه های مختلفی را شامل می‌شود. خیلی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند که خانه‌هایشان را به اسکان زائران اختصاص خواهند داد.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: حضور زائران غیر ایرانی از کشورهای پاکستان، عراق و همچنین کشورهای عربی پررنگ است. اهل سنت ایران در آیین شهادت امام رضا(ع) حضور پررنگی دارند و سال گذشته بیش از هزار نفر اهل سنت از سراسر ایران به مشهد مشرف شده بودند.
وی افزود: ۴۰۰۰ هیئت مذهبی مشهد در دهه آخر صفر سال گذشته به مشهد مشرف شده‌اند و ساماندهی این هیئت‌ها می‌تواند ظرفیت خوبی را برای میزبانی بهتر زائران امام رضا(ع) فراهم کند.
بذرگری خاطرنشان کرد: در برنامه‌ریزی‌های سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی سعی می‌شود میزبانی زائران امام رضا(ع) کاملاً ساماندهی شده باشد و در این ایام حماسه مذهبی بزرگی مشابه آنچه در مسیر پیاده‌روی اربعین دیده می‌شود، شکل بگیرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.