شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴

وزیر راه و شهرسازی:

امتیاز ویژه فرهنگیان برای خانه‌دار شدن/مهلت ۲هفته‌ای معلمان برای ثبت‌نام مسکن ملی

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه فرهنگیان برای ثبت نام جهت خانه‌دار شدن دو هفته زمان دارند، گفت: منابع مالی مسکن بخشی از فرهنگیان در قالب تسهیلات بافت فرسوده تأمین خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین، محمد اسلامی در آیین امضای تفاهم نامه ساخت ۱۷۰ هزار واحدمسکونی برای فرهنگیان با اشاره به اینکه همواره توجه به فرهنگیان عزیز در برنامه‌ها و سیاستهای ما وجود داشته است، اظهار کرد: این مرحله متفاوت از قبل است و می‌خواهیم به صورت یکجا یک اقدام بزرگ و گسترده برای خانه دار کردن فرهنگیان را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها برای این کار باید به وزارتخانه‌های راه و آموزش و پرورش کمک کنند، افزود: آن دسته از فرهنگیانی که در سامانه طرح ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند طبق تفاهم نامه امروز برای خانه دار شدن در اولویت قرار می‌گیرند.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه طی دو هفته ثبت نام از فرهنگیان فاقد متقاضی و واجد شرایط انجام خواهد گرفت، تأکید کرد: چنانچه این سهمیه‌ها کفایت کند در قالب این تفاهم نامه فرهنگیان را خانه دار خواهیم کرد احیانا اگر کمی و کاستی وجود داشته ابشد در قالب تأمین زمین های جدید پروژه ها جانمایی خواهد شد.

اسلامی با بیان اینکه از ظرفیت تعاونی های مسکن فرهنگیان که دچار نخسان نباشند در ساخت این ۱۷۰ هزار واحد استفاده خواهیم کرد، گفت: این بخشی از این ۱۷۰ هزار واحد جزوی از ۴۰۰ هزار واحد طرح ملی مسکن است.

وی همچنین با بیان اینکه در ثبت نام طرح ملی مسکن در ۱۰ شهر ثبت نام‌ها خیلی سریع به اتمام رسید، گفت: به دنبال تأمین زمین جدید برای آغاز ثبت نام در این شهرها هستیم.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر نحوه تأمین منابع مالی ساخت ۱۷۰ هزار واحد مسکن برای فرهنگیان گفت: به طور کلی سه نوع تسهیلات برای ساخت مسکن در کشور داریم یکی از آنها ساخت و ساز در بافت فرسوده است که در قالب آن ۵۰ درصد تسهیلات توسط دولت و ۵۰ دردص توسط متقاضیان تأمین می‌شود.

اسلامی با بیان اینکه ساخت مسکن برای فرهنگیان مشمول همین تسهیلات می‌شود، ادامه داد: نوع دوم تسهیلات برای مناطق کم برخوردار یا روستایی است که در قالب تسهیلات ویژه ساخت و ساز انجام می‌شود 

وی نوع سوم تسهیلات را وام با سود ۱۸ درصدی اعلام  کرد و گفت: هفته گذشته بانک مرکزی ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع را برای همه بانکها ابلاغ کرد که از این ظرفیت برای اجرای پروژه های مسکن در طرح اقدام ملی استفاده می کنیم.

انتهای پیام/

نظرات

  • ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۲۲:۱۲
    0 0
    با سلام من یک فرهنگي هستم و فاقد مسکن وتا کنون هیچ امتیازه دولتی نگرفتم باید کجا مراجه کنم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.