دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲

عضو کمیسیون بودجه مجلس:

با اعتراض هدیه را به لاریجانی پس دادم

حاجی دلیگانی

عضو کمیسیون بودجه مجلس گفت: دیوان محاسبات در یکی از نشست‌های اعضای کمیسیون بودجه با مسؤولان این دیوان، بسته‌ای را به نمایندگان هدیه داد.

قدس آنلاین: حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، گفت: مدتی قبل اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نشستی را در دیوان محاسبات با مقامات این دیوان برگزار کردند که پس از اتمام جلسه بسته‌ای به هر یک از نمایندگان هدیه داده شد که در آن ۳ میلیون تومان بن خرید بود.

وی افزود: نیت دیوان این بود که این بن را نمایندگان یا خودشان استفاده کنند یا اینکه در حوزه‌های انتخابیه خود به افراد بدهند؛ البته این بن به همراه تعدادی کتاب در یک کیف به نمایندگان داده می‌شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: در آن نشست وضعیت حاکم بر جلسه این گونه بود که اعضا به تناوب در جلسه حاضر می‌شدند و بیرون می‌رفتند و این گونه نبود که هدیه در حین نشست به اعضا داده شود بلکه وقتی نمایندگان نشست را ترک می‌کردند و به سمت خودروی خود می‌رفتند یک نفر نماینده را همراهی می‌کرد و در زمان نشستن در خودرو هدیه هر نماینده را به او می‌داد و به همین خاطر ندیده‌ام که آنهایی هم که در وسط نشست جلسه را ترک کرده‌اند هدیه را گرفته‌اند یا خیر اما روال اهدای این هدایا به شکلی بود که توضیح دادم.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: من این بسته را به همراه یک نامه اعتراضی به رئیس مجلس تقدیم کردم و در نامه‌ای خواستار رسیدگی به موضوع شدم و بنا شد تا رئیس مجلس این موضوع را مورد رسیدگی قرار دهد اما پس از گذشت ۶ ماه هنوز هیچ نتیجه‌ای از رسیدگی به این موضوع به من اطلاع داده نشده و خبری از نتیجه پیگیری‌ها نیست.

وی افزود: یک انتقادی که به رئیس و هیأت رئیسه مجلس وارد است این است که وقتی موضوعی به آنها اطلاع داده می‌شود تا مورد رسیدگی قرار گیرد پیگیری‌های لازم در هیأت رئیسه برای نتیجه کار به طور دقیق انجام نمی‌شود. 

انتهای پیام/

نظرات

 • برای او ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۱:۵۶
  6 0
  مثل دهها طرحی که رسیدگی شد و این همه هزینه شد ولی به نتیجه ای نرسید. از مدیران دوشغله و مدیران دوتابعیتی و تحقیق و تفحص ها و ...
 • گل آقا ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۱:۵۸
  4 0
  چند مطلب که لازم است گفته شود. اگر هیات رئیسه مجلس کارا بود وضع مملکت بهتر از این بود مجلسی که نامه یا حرف نماینده اش را قبول ندارد برای ملت قرار است چه کند؟ احتمالا ناراحت شدند که چرا کتاب برای خواندن و بن برای خرید داده اند بایستی نقداً کارت به کارت می کردند. اگر بن می دهید چرا کم 3 تومن مگر نماینده مجلس از اقشار فقیر جامعه است ، یا موکلانش فقیر وتهی دست اند؟!!! قرار است این بن را به کدام حوزه انتخابیه خرج شود ، کدام فروشگاه آنها قبول خواهد کرد ؟؟!! آیا فرد نیازمند مثل تحت پوشش کمیته و بهزیستی یارا وتوان خرج کردن بن را دارد یا نماینده محترم به فک وفامیل هدیه نوروزی و عید می دهند؟! کمی اندیشیدن به این مسائل حقایق تلخ مجلس ما را آشکار می سازد.
 • مظلومی ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۲:۰۳
  4 0
  انشا اا. افشا ی این امر نیت خیرخواهانه ودر جهت مبارزه با فساد باشد . مسولانی که دنبال مدیران فاسد هستند ایا چراغ قوه می خواهند
 • مهدی ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۲:۰۹
  2 0
  وای وای مگه داریم .3ملیون.پس بگو...........چرامسوولین اینقدردلسوزن
 • احمد ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۳:۱۲
  1 0
  هدیه را وا کرده پس فرستاد!
 • احمد ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۳:۱۴
  1 0
  لاریجانی مدیر دفتر حافظ منافع روحانی در مجلس است
 • pm ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۳:۳۲
  1 0
  سلام خوش به حال نمایندگان با حقوق بالا بسته دریافت میکنند اونم از حقوق یک ماه ما بیشتره اینشاالله خدا بیشتر بهشون بده
 • ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۹:۰۹
  1 0
  سلام ایشون نماینده شهر ما هستند وواقعا متعهد ،انقلابی وکاری هستند هرموقع مردم به گوشی شخصی ایشون پیام بدهند یا تماس بگیرند حتما حداکثر تا چند روز بعد جواب میدند یاخودشون ویا همکاراشون تماس میگیرند والبته طبق آمار خود مجلس یکی ازمنظمترین نمایندگان هستند
 • دهاتی ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۹:۱۸
  1 0
  مشخص شود این پولها از چه منبعی به این نمایندگان عزیز داده شده خیلی خوب است پیدا و نهانش
 • حسن ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۰۸:۲۰
  0 0
  دلیل آن بی توجهی وبی تفاوتی لاریجانی به موضوعات مطرح بوده
 • عبدا ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ - ۰۹:۱۸
  0 0
  3 میلیون دلار !

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.