شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹

تربت‌حیدریه، بزرگ‌ترین تولیدکننده بذر گندم در خراسان رضوی

مدیر جهادکشاورزی تربت‌حیدریه

مدیر جهادکشاورزی تربت‌حیدریه گفت: این شهرستان با تولید سالانه 10 هزار تن بذر گندم، بزرگ‌ترین مرکز توزیع این محصول به سایر شهرستان‌های استان به شمار می‌رود.

به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا عباس‌پور  اظهار کرد: این شهرستان دارای 21 هزار هکتار زمین مستعد کشت انواع محصولات کشاورزی شامل گندم، جو، چغندرقند، سیب زمینی، هندوانه بذری و سایر محصولات با هفت هزار نفر بهره‌بردار است.

وی با اشاره به کشت گندم و جو در 11 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه افزود: با توجه به طرح خرید حمایتی دولت در این 2 محصول و نیز با وجود کم آب طلبی جو کشاورزان رغبت بیشتری برای تولید آن دارند.

عباس‌پور مطرح کرد: سه هزار هکتار از اراضی قابل کشت به محصول چغندرقند اختصاص دارد و سالانه 180 تن تولید می‌شود؛ همچنین این محصول علاوه‌بر تامین قند و شکر شهرستان به کارخانه‌های قند شیروان، نیشابور، فریمان و شیرین مشهد فرستاده می‌شود.

وی بیان کرد: در تربت‌حیدریه 70 هزار تن سیب‌زمینی تولید می‌شود و حدود 60 درصد تولید بذر سیب‌زمینی این شهرستان به دیگر استان‌ها صادر و 40 هزار تن برای فرآوری چیپس به مشهد فرستاده می‌شود.

مدیر جهادکشاورزی تربت‌حیدریه گفت: چهار هزار هکتار دیگر از اراضی زیر کشت هندوانه بذر و یک هزار هکتار به سایر محصولات مانند یونجه، زیره، پیاز، گوجه‌فرنگی و... اختصاص دارد.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.