شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶

خدمات «غسل و تجهیز میت» به زودی در بهشت رضوان مشهد مهیا می‌شود

مدیرعامل آرامستان‌های شهرداری مشهدمقدس

مدیرعامل آرامستان‌های شهرداری مشهدمقدس گفت: در راستای رفاه شهروندان برنامه‌ای تدارک دیده‌ایم که از اوایل دی ماه آرامستان بهشت رضوان به افرادی که قصد تدفین در حرم امام رضا(ع) و یا آرامستان خواجه ربیع دارند خدمت غسل و تجهیز میت ارائه دهد.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام حسین مهدوی دامغانی در حاشیه بازدید از نخستین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصاد شهری مشهد اظهار داشت: بهشت رضا(ع) مشهد با توجه به حدود ۴۰ سال سابقه و با توجه به رفت و آمد مردم در طول سال و به ویژه در آخر هفته و همچنین در مناسبت‌های متعدد که وجود دارد گاهی مراجعات مردم به این آرامستان در زمان‌های خاص به بیش از صدهزار نفر می‌رسد.

وی ادامه داد: در آرامستان‌ها یک بستر بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاری وجود دارد که علاوه بر ظرفیت بهشت رضا، آرامستان بهشت رضوان نیز از سال ۹۵ با مساحت ۱۸۰ هکتار تقریبا معادل مساحت بهشت رضا در ضلع شمال غربی مشهد و به سمت جاده کلات افتتاح شد که سبب افزایش ظرفیت سرمایه گذاری شده است.

مهدوی دامغانی گفت: به لحاظ رفت و آمد کمتری که در آرامستان رضوان وجود دارد، بحث کاشت گل و گیاه در این مکان اولویت دارد و چون هنوز در زمان اولیه خود قرار دارد و در مدت سه سال حدود هزار نفر در این آرامستان دفن شده‌اند، فضای بسیار زیادی برای این بحث مهیا است و زمینه مساعدی را برای سرمایه‌گذاری دارد.

وی تصریح کرد:علاوه بر این، کارهای دیگری مانند سرمایه‌گذاری سوله بحران که پیشنهاد شده و سوله‌های ورزشی می‌تواند بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد.

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری مشهد گفت: در راستای رفاه شهروندان و کاهش آلودگی هوا و مصرف سوخت برنامه‌ای تدارک دیده‌ایم که از اوایل دی ماه آرامستان بهشت رضوان به افرادی که قصد تدفین در حرم مطهر امام رضا(ع) و یا آرامستان خواجه ربیع دارند خدمت غسل و تجهیز میت را ارائه دهد.

وی در زمینه این نمایشگاه نیز گفت: این حسن سلیقه را برای برگزاری نمایشگاه تحسین می‌کنم و مطمئنا بازخورد بسیار خوبی خواهد داشت و سرمایه‌گذارانی که شرایط برایشان مهیا نیست و برای وارد شدن به این عرصه دچار دودلی هستند، این نمایشگاه  فضای بسیار مناسبی برای تصمیم گیری این افراد است.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.