یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴

کمبود ۲۳ هزار نفری معلم برای سال آینده در خراسان رضوی

کمبود معلم

معاون اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: برای سال آینده پیش بینی می‌کنیم که آموزش و پرورش استان ۲۳ هزار معلم کمبود داشته باشد که باید از هم اکنون تدابیر لازم اتخاذ شود.

به گزارش قدس آنلاین، ایرج سعادتمند معاون اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی مهم‌ترین مشکلات آموزش و پرورش استان را کمبود منابع مالی اعلام کرد و گفت: اگرچه استان در مهر امسال ۱۷ هزار معلم کمبود داشت، ولی از طرق مختلف از جمله دانشگاه فرهنگیان، ماده ۲۸، حق التدریس، خرید خدمات، سرباز معلم و سهمیه استخدام جدید این کمبود مرتفع شد.

او افزود: ۹۲ هزار نیروی انسانی در حوزه آموزش و پرورش خراسان رضوی استقرار دارند و در حال حاضر هیچ کمبودی نداریم.

معاونت پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی به فعالیت‌های پژوهشی اشاره کرد و گفت: ۴۹ پژوهش سرای دانش آموزی در سطح استان وجود دارد که هریک در حوزه‌های مختلف از جمله فیزیک و نجوم قطب کشور هستند و حائز رتبه‌های کشوری در حوزه آزمایشگاهی و پژوهشی هستیم.

سعادتمند به کمبود امکانات و تجهیزات آموزشی در برخی از مدارس استان اشاره کرد و گفت: همه ساله ۴ درصد به ورودی دانش آموزی استان اضافه می‌شود و علی رغم مشکلات مالی، امکانات و تجهیزات خوبی توسط سازمان نوسازی و تجهیزمدارس به استان اختصاص داده می‌شود، ولی این امکانات کفاف و پاسخ گوی نیاز دانش آموزان نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.