چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹

نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی اعلام شد

ستاد انتخابات

خراسان شمالی- رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی، نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل استانداری خراسان شمالی دکتر ولی الله حیاتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در اجرای ماده ۵۰ قانون انتخابات، در حوزه انتخابیه بجنورد، گرمه ،جاجرم،مانه و سملقان و راز و جرگلان ۸۸ نفر ثبت نام کردند که شش نفر از آنان قبل از رسیدگی به صلاحیت ها انصراف و صلاحیت ۱۵ نفر هم تایید نشد.

وی افزود: در حوزه انتخابیه شهرستان شیروان ۲۶ داوطلب ثبت کردند یک نفر قبل از رسیدگی در هیات های اجرایی انصراف و یک نفر هم رد صلاحیت شد.

حیاتی خاطرنشان کرد: در حوزه انتخابیه شهرستان اسفراین هم ۲۶ نفر ثبت نام کردند که هیچ کسی انصراف نداد و کسی هم رد صلاحیت نشد.

وی تصریح کرد: به استناد ماده ۵۱ قانون انتخابات،فرمانداران مراکز حوزه انتخابیه،دلایل رد صلاحیت ها را به صورت کتبی باید به داوطلبان اعلام کنند و به استناد تبصره ذیل ماده ۵۱ هم داوطلبان ۴ روز مهلت قانونی دارند تا اعتراض خود را به هیات نظارت اعلام کنند.

حیاتی در ادامه افزود: به استناد ماده ۵۲ نیز هیات نظارت استان ۲۰ روز مهلت قانونی دارد تا به این اعتراض ها رسیدگی و نتایج را به فرمانداران حوزه های انتخابیه اعلام کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.