دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳

وعده‌های روحانی بابهانه تحریم‌ها پاک نمی‌شود/از ملت عذرخواهی کنید

روحانی

عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: روحانی نباید از شرایط موجود و تحریم‌ها برای پاک کردن وعده‌هایی که به مردم داده است، استفاده کند.

قدس آنلاین:  علی اکبر کریمی با اشاره به اظهارات امروز رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه وعده‌هایم به مردم در شرایط صلح بود نه جنگ، اظهار داشت: یکی از ایرادات دولت و شخص رئیس‌جمهور آن است که آنان هیچ توجهی به تحقق وعده‌های انتخاباتی خود ندارند.

وی ادامه داد: یکی از وعده‌های رئیس‌جمهور آن بود که در ۱۰۰ روز عمده مشکلات مردم را حل می‌کند و گزارش آن را می‌دهد اما نه تنها این وعده محقق نشد بلکه رئیس‌جمهور به وعده‌های دیگر خود هم عمل نکرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اظهارات امروز رئیس‌جمهور به هیچ وجه قابل قبول نیست، تصریح کرد: درست است که کشور از لحاظ تحریم‌های خارجی تحت فشار است و اقتصاد کشور به ویژه در عرصه بین‌المللی با محدودیت‌هایی مواجه شده اما ما در بسیاری از امور داخلی کشور هم دچار مشکلاتی هستیم که هیچ ارتباطی به تحریم‌ها ندارد.

کریمی بیان کرد: روحانی نباید از شرایط موجود و تحریم‌ها برای پاک کردن وعده‌هایی که به مردم داده است، استفاده کند و به جای این اظهارات، باید پاسخگوی وعده‌هایی باشد که محقق نکرده است.

وی با اشاره به اینکه دولت روحانی در سال ۹۶ هم که تحریم نبودیم، کار خاصی انجام نداد، گفت: این دولت بی تدبیر و ناکارآمد است و رئیس‌جمهور نباید بی‌تدبیری‌های دولت خود را به تحریم‌ها ربط دهد، چرا که این توجیهات برای مردم و همچنین صاحب نظران قابل قبول نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت در شرایط موجود هم می‌تواند راهکارهایی را برای برون رفت کشور از مشکلات اتخاذ کند و مسئله حائز اهمیت دیگر این است که شاخص‌های اقتصادی هم نشان می‌دهد که صرفا درصدی از مشکلات ما ناشی از تحریم‌هاست و همه مشکلات کشور مربوط به تحریم‌های خارجی نیست.

وی گفت: بسیاری از دولتمردان با تصمیمات غیرکارشناسی خود، مشکلاتی را برای مردم به ویژه در زمینه اقتصادی ایجاد کرده‌اند که دولت باید پاسخگوی این بی‌تدبیری‌ها و ناکارآمدی‌های باشد.

کریمی تأکید کرد: امیدواریم رئیس‌جمهور با مردم صادق باشد و اگر نتوانسته به وعده‌های خود عمل کند، صادقانه به مردم بگوید که نتوانسته است این وعده‌ها را عملیاتی کند و به جای فرار از واقعیت، از مردم عذرخواهی کند.

وی با بیان اینکه همچنین رئیس‌جمهور باید امور کشور را به افراد شایسته و کاردان بسپارد، تصریح کرد: متأسفانه شاهدیم که برخی از انتصابات در دولت روحانی صرفا با رانت سیاسی انجام می‌شود و این انتصابات اشتباه باعث می‌شود که کارهای مردم روی زمین بماند و مشکلات آنان روز به روز بیشتر شود.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.